PL: Čelsi razbio Njukasl, novi poraz Junajteda...!

Ekipa Čelsija delasirala je Njukasl Junajted u poslednjem subotnjem meču. Fudbaleri Sanderlenda savladali su Mančester Junajted sa 2:1, u prvoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige. Vest Bromič Albion slavio je na gostovanju Evertonu 1:0 (1:0), a uspešan kao gost bio je i Votford protiv Kristal Palasa – 2:1 (1:1).

Fudbal 13.02.2016 | 22:00

'Plavci' su slavili posle dva susreta bez pobede, pa sada sa 33 boda zauzimaju 12. poziciju, dok su 'Svrake' ostale 18. sa 24 boda posle 14 poraza.

Tim Gusa Hidinka krenuo je furiozno i već posle 20 minuta igre sve je praktično bilo gotovo – pošto su redom pogađali Dijego Kosta u 5, Pedro u 9. i Vilijan u 17. minutu.

Pogodaka zatim nije bilo sve do 59. minuta, kada je Pedro upisao svoj drugi gol, da bi mlađani Bertrand Traore u 83. aktivirao 'petardu'. Počasni pogodak, ujedno i konačan rezultat meča, gostima doneo je Andros Tausend u poslednjim trenucima meča.

Na otvaranju kola, Sanderlend je naneo novi poraz Mančester Junajtedu, dok se u tradicionalnom popodnevnom terminu domaćini nisu proslavili.

U nedelju su na programu poslednja tri meča, a veliki derbi igra se u Londonu od 13 časova, kada će Arsenal dočekati lidera Lester Siti.

Navijači na Stamford Bridžu radovali su se već posle pet minuta, Vilijan je probio po desnom boku i poslao loptu na peterac, a Dijego Kosta iz klizećeg starta zatresao mrežu. Samo nekoliko napada kasnije bilo je 2:0, a ovoga puta je Pedro iskoristio kiks odbrane, ukrao loptu i lako pogodio gol.

NIje se domaćin ni tada zaustavio, a već u 17. minutu bilo je velikih 3:0. Kosta se revanširao Vilijanu za asistenciju, a Brazilac usamljen sa druge stative smestio loptu u gol.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Cesk Fabregas u 59. minutu pronašao Pedra, koji koristi loš skok defanzivca i upisuje svoj drugi pogodak.

Opušteniji finiš meča iskoristio je Traore u 83. minutu, da postigne svoj prvi gol u Premijer ligi, dok je konačan rezultat postavio novajlija u timu gostiju Andros Tuzend u 90.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč za Čelsi, dok je Aleksandar Mitrović igrao do 70. minuta, kada ga je zamenio Sejdu Dumbija.

Fudbaleri Sanderlenda savladali su Mančester Junajted sa 2:1, u prvoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Sanderlend je na svom terenu potpuno zasluženo trijumfovao i naneo Junajtedu sedmi poraz u prvenstvu, posle kojeg će menadžer Luj Van Gal ponovo biti na udaru javnosti.

Ovim trijumfom stigli su do 23. boda i sada imaju samo jedan manje od Njukasla koji je prvi klub iznad zone ispadanja, dok je Mančester ostao na petoj poziciji sa 41 bodom, šest manje od gradskog rivala.

Momci sa ’Old Traforda’ ne nalaze se toliko u rezultatskoj krizi koliko je atmosfera oko i unutar kluba loša, a sa druge strane Sanderlend je posle herojskog remija sa Liverpulom, skinuo novi skalp.

Utakmica na ’Stadionu svetlosti’ počela je šokantno po goste – posle faula na nekih četrdesetak metara iskosa s leve strane, Kazri je izveo prekid. Oštro je centrirao, lopta je prošla kroz šumu nogu i od dalje stative se odbila u mrežu.

Desetak minuta kasnije mogao je Sanderlend da duplira vođstvo, ali je Džermejn Defo šutirao pored leve stative iz dobre situacije.

Posle tog detalja ’Crveni đavoli’ su se oslobodili pritiska i polako prenosili težište igre na polovinu protivnika, da bi prvi pripretio Mata. Njegov udarac u 31. minutu zaustavio je Vito Manone, ali ni on nije mogao da spreči izjednačenje osam minuta kasnije.

Antoni Marsijal je pokušao da pronađe nekoga u kaznenom prostoru rivala, lopta se odbila do Mate koji sa ivice šesnaesterca šutira u donji levi ugao. Manone je kratko odbio, na nju je natrčao mladi Francuz i lepo je ’bocnuo’ u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a iako se očekivalo da ćemo u nastavku gledati napade Junajteda, desilo se potpuno suprotno. Jalovu inicijativu protivnika ’Crne mačke’ kažnjavale su kontrama i polukontrama, a da nije bilo Davida De Hee, gosti su mogli da prime nekoliko komada. Španski čuvar mreže je zaustavljao Kazrija i Damea N’Dojea u stopostotnim prilikama.

Međutim, nagrada za bolju partiju domaćih stigla je osam minuta pre kraja regularnog dela meča – Lamine Kone fantastično je skočio posle kornera i sa nekih sedam-osam metara probio De Heu.

Vest Bromič Albion slavio je na gostovanju Evertonu 1:0 (1:0), a uspešan kao gost bio je i Votford protiv Kristal Palasa – 2:1 (1:1).

Stouk Siti je takođe slavio u gostima Bornmutu 3:1 (1:0), kao i Sautempton u Velsu nad Svonsi Sitijem – 1:0 (0:0).

Jedini remi videli smo u duelu Norić Sitija i Sautemptona, pošto su 'Čekićari' uspeli da nadoknade dva gola zaostatka – 2:2 (0:0).

Votford je nastavio sa odličnim partijama u sezoni povratka u elitu, a junak desetog trijumfa 'Stršljenova' bio je Troj Dini. Najbolji strelac prošlogodišnjeg Čempionšipa doveo je svoj tim u vođstvo u 16. minutu iz penala, pre nego što je Emanuel Adebajor postigao prvenac za 'Orlove' u poslednjim trenucima prvog dela.

Obe ekipe imale su nekoliko prilika da prelome susret u svoju korist, istakli su se golmani na obe strane, ali je Dini ipak u 82. minutu doneo sva tri boda gostima – pošto je ostao usamljen na drugoj stativi i lako zatresao mrežu.

S druge strane, iznenađenje u tradicionalnom popodnevnom tereminu napravio je Vest Bromič na Gudisonu, a pogodak vredan tri boda postigao je Salomon Rondon već u 14. minutu.

Istim rezultatom slavio je i Sautempton u Velsu protiv 'Labudova', a koban za domaćina bio je udarac Šejna Longa u 69. minutu. Naš Dušan Tadić presedeo je duel na klupi 'Svetaca'.

Najuzbudljivije bilo je u Noriču, gde domaćima za trijumf nisu bila dovoljna ni dva gola viška na 20 minuta do kraja. 'Kanarinci' su stigli do prednosti u 54. minutu preko Bredlija, a deset minuta kasnije Hulahan je duplirao vođsto.

Međutim, poraz svoje ekipe sprečili su sjajni Dimitri Paje u 74. i dva minuta kasniej Mark Nobl.

Odličan dan za goste krunisao je Stouk, pošto je ekipa sa Britanije bila sigurna na gostovanju Bornmutu. Strelci za Siti bili su Imbula u 9, Ibrahim Afelaj u 52. i Hoselu u 55, dok je jedini gol za 'Trešnjice' postigao Riči.