ITA: Džeko prekinuo post i nastavio niz Rome!

Na stadionu "Alberto Bralja" u Modeni, Roma je uknjižila četvrtu uzastopnu pobedu u Seriji A i to najviše zahvaljujući kapitenu Bosne i Hercegovine Edinu Džeki, koji je posle dugo vremena bio strelac i asistent.

Fudbal 12.02.2016 | 23:30

Alesandro Florenci je kreirao prvu dobru priliku za Romu, primirio je loptu duboko u šesnaestercu i sjajno reagovao, ali je još bolje intervenisao slovenački golman Vid Belec.

Do 44. minuta nije se imalo bogzna šta videti na kišovitom terenu, a onda je Edin Džeko sjajno glavom uposlio Mohameda Salaha, koji je na žalost gostujućih pristalica samo pogodio prečku.

Pokisli trener "vučice" Lućano Spaleti nije mogao da bude zadovoljan izdanjem svojih izabranika u prvom delu, pa je umesto Stefana El Šaravija na teren poslao Miralema Pjanića, reprezentativca BiH, koji je do večeras bio starter.

Ipak Rimljani nisu poveli zahvaljujući Pjanićevoj kreativnosti već isključivo sjajnom udarcu Lukasa Dinjea čiju "bombu" sa više od 25 metara nije mogao da zaustavi domaći golman – 0:1.

Samo pet minuta kasnije domaćin je izjednačio pogotkom Kevina Lazanje.

Tad je domaćin, koji se grčevito bori za opstanak imao bod u džepu, ali je za samo dva minuta Roma rešila utakmicu.

Najpre je u 84. minutu post prekinuo Džeko, koji je proslavio gol u stilu Frančeska Totija s palcem u ustima aludirajući da je nedavno postao otac devojčice.

To je bio prvi gol Džeka posle gotovo 12 sati fudbala!

Potom je bio i kreator akcije za pogodak Mohameda Salaha za četvrtu uzastopnu pobedu "vučice" i treću poziciju na tabeli.