ITA: ''Petarda'' Lacija na otvaranju kola!

Ekipa Lacija pobedila je Helas Veronu na otvaranju 25. kola Serije A – 5:2 (1:0).

Fudbal 12.02.2016 | 11:40

Rimljani su stigli do desete pobede u sezoni, pa sada sa 36 bodova zauzimaju sedmo mesto, dok su gosti iz Verone ostali zakucani za poslednju poziciju sa 15 bodova.

Nije delovalo posle 45 minuta igre da ćemo videti veliki broj golova, a kamo li sedam, da bi Alesandro Matri u poslednjim trenucima prvog poluvremena doveo domaće u vođstvo.

Iskusni centarfor ponovo je bio precizan posle samo pet minuta igre nastavka, posle nove asistencije Danila Kataldija, a već u 69. minutu delovalo je da je sve gotovo – kada je Filipe Anderson povećao na velikih 3:0.

Međutim, najpre je Leandro Greko smanjio zaostatak svoje ekipe, 180 sekundi kasnije, da bi Luka Toni na ulazak u poslednjih deset minuta u potpunosti vratio neizvesnost u meč.

Ipak, sve dileme oko pobedinka otklonio je Balde Keita u 82. minutu, na asistenciju Miroslava Klosea, da bi tačnu na meč stavio Antonio Kandereva iz penala.

Za domaćina je ceo meč odigrao Sergej Milinković-Savić, Filip Đorđević posmatrao je trijumf s klupe, dok je za goste do 50. minuta igrao Boško Janković.