FRA - Kup: Šok! Drugoligaš izbacio Monako!

Kneževi doživeli šokantnu eliminaciju u osmini finala - 2:1!

Fudbal 10.02.2016 | 13:40

Veliko iznenađenje, a možda bi se moglo reći i prava senzacija u osmini finala Kupa Francuske. Monako je eliminisan od drugoligaša Sošoa, koji će ove sezone voditi borbu za opstanak u drugoligaškom rangu - 2:1 (1:1).

Ekipa Leonarda Žardima odigrala je meč iz ispod svih očekivanja i realnog kvaliteta koji poseduje, pa će u nastavku sezone moči da se koncetriše isključivo na Ligu jedan, s obzirom da je već ispao iz Liga kupa Francuske i Lige Evrope.

Sošo je na ovom meču poveo već u 19. minutu preko Florijana Martina, ali je 20 minuta kasnije Bakajoko izjednačio na 1:1 i najavio potpuni povratak Kneževa.

Ipak, umesto preokreta, usledio je novi šok za goste na startu prvog poluvremena, pošto je Hadi Sako ponovo doveo domaće u vođstvo i ispostavilo se postavio konačan rezultat utakmice.

Žardim je pokušavao u nastavku meča sa uvođenjem Vagnera Lava, Tomasa Lemara i Marija Pašalića, ali su oni uzaludno promašivali, pa je rezultat ostao nepromenjen.