ŠPA: Real Sosijedad slavio sa 5:0 u Barseloni!

Fudbaleri Real Sosijedada ponizili su Espanjol 5:0 (2:0) pred njegovim navijačima u Barseloni.

Fudbal 08.02.2016 | 23:15

Baski su meč rešili sa po dva ekspresna gola u uvodnim minutima prvog i drugog poluvremena.

Tim iz San Sebastijana je drugom uzastopnom pobedom "pobegao" šest bodova od zone ispadanja, dok je Espanjol ostao na samo bod iznad "crte".

Raspoloženi Baski poveli su u Kataloniji već u petom minutu, Karlos Vela je proigrao Žonatasa koji sa ivice kaznenog prostora prebacuje loptu preko Arlauskisa.

Samo tri minuta kasnije Ruben Prado šalje loptu pred šesnaesterac, Vela sjajno utrčava i takođe lobuje nemoćnog golmana Espanjola.

Gosti su do kraja poluvremena zatvorili sve prilaze svom golu te trošili vreme, da bi na startu drugog dela na sličan način nokautirali domaćina.

Prvo je u 52. minutu posle sjajne timske akcije Prado drugom asistencijom omogućio Mikelu Ojarsabalu za loptu pošalje uz levu stativu, a samo tri minuta kasnije Prado stiže do het-trika proigravanjima za Dijega Rejesa, koji glavom trese mrežu.

Tek 20-ak minuta pre kraja domaćin stiže do prve gol šanse, Burgui ne koristi odličnu poziciju u kaznenom, šalje loptu pored gola.

Tačku na maestralnu predstavu pred svega 14.000 gledalaca u Barseloni drugim golom na meču stavlja Žonatas, koji na desnoj stativi koristi odbitak za 5:0.