FRA: Marsej nemoćan, PSŽ piše istoriju!

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su da pišu istoriju francuske Lige 1, 34. uzastopnom utakmicom bez poraza.

Fudbal 08.02.2016 | 18:00

’Sveci’ su u okviru 25. kola savladali Olimpik iz Marseja u derbiju rezultatom 2:1 i tako došli do devetog vezanog trijumfa.

Gosti su na Velodromu startovali sjajno i poveli već u drugom minutu preko Ibrahimovića, kojem je asistirao Maksvel.

Međutim, Marsej se nije predavao – počeo je da napada, bio je ravnopravan rival i u 25. minutu Remi Kabelja je iskoristio dodavanje N’Kudua za 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a heroj Parižana još jednom je bio Anhel di Marija – Argentinac je savladao Mandandu u 71. minutu za veliko slavlje aktuelnog šampiona Francuske.

PSŽ je ostvario 22. trijumf i sada ima 69 bodova, čak 24 više od drugoplasiranog Monaka, dok je Marsej ostao deseti sa 34 boda.

U preostala dva meča dana Sent Etjen je bio ubedljiv u Bordou (4:1), a Lil i Ren su podelili bodove – 1:1.