ITA: Roma u seriji, želi Ligu šampiona!

Fudbaleri Rome pobedili su Sampdoriju sa 2:1 u poslednjem meču 24. kola italijanske Serije A.

Fudbal 08.02.2016 | 17:40

Roma je posle poraza od Juventusa ostvarila i treću uzastopnu pobedu kojom je najavila povratak u borbu za Ligu šampiona.

Sve do samog finiša prvog poluvremena u Rimu nije bilo golova, a Florenci je u prvom minutu nadoknade probio bedem gostiju. Vođstvom Rome od 1:0 otišlo se na odmor, a već na startu drugog Peroti je iskoristio asistenciju El Šaravija i duplirao prednost.

Kada se činilo da će ’Vučica’ rutinski sačuvati prednost, primila je gol, a strelac je u 57. minutu bio Pjanić koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Iako se očekivala inicijativa Sampdorije, ona je izostala, a najveću priliku u delu meča koji je usledio imao je El Šaravi, koji je šutirao pored desne stative.

Ovim trijumfom, ekipa Lučana Spaletija prišla je četvrtoplasiranom Interu na samo bod zaostatka (44), dok je Sampdorija i dalje u seriji bez trijumfa i mesto je iznad zone ispadanja.

U drugoj utakmici večernjeg programa u nedelju, Atalanta i Empoli odigrali su nerešeno bez golova.