ŠPA: Remi u Vigu, Valensija izgubila i u Sevilji, Luka spasao Real!

Fudbaleri Selte i Sevilje odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 23. kola španske Primere. Fudbaleri Real Madrida pobedili su Granadu u gostima sa 2:1, u pretposlednjoj utakmici 23. kola Primere.

Fudbal 08.02.2016 | 17:00

Sevilja je već u 21. minutu ostala sa igračem manje, pošto je Federiko Facio dobio drugi žuti karton, ali su gosti do kraja poluvremena, ipak, poveli. Strelac vodećeg gola bio je Danijel Kariso u 43. minutu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Klaudio Bovu u 64. minutu.

Sevilja je, nakon 23 odigrana kola, peta na tabeli sa 37 bodova, dok je Selta sedma sa dva boda manje. Fudbaleri Betisa su ranije na svom terenu savladali Valensiju sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Ruben Kastro u 49. minutu.

Betis je trenutno na 12. mestu na tabeli Primere se 25 bodova, dok Valensija zauzima 13. poziciju sa istim brojem bodova.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Granadu u gostima sa 2:1, u pretposlednjoj utakmici 23. kola Primere.

Tim Zinedina Zidana ostvario je prvu pobedu u gostima od dolaska Francuza na klupu i sada na trećem mestu na tabeli ima 50 bodova, jedan manje od Atletika i tri manje uz meč više od Barselone.

Real je uz dosta muke došao do pobede u Granadi, a heroj je bio hrvatski fudbaler Luka Modrić koji je pet minuta pre kraja sjajnim udarcem sa 20-ak metara postavio konačan rezultat.

Prethodno je domaći tim bio apsolutno ravnopravan sa skupocenim gostima, imao je svoje šanse i čini se da je zaslužio barem bod na ovoj utakmici.

Madriđani su poveli u 30. minutu. Nekoliko grešaka napravila je odbrana Granade, Modrić je proigrao Karvahala, a ovaj je idealno uposlio neometanog Benzemu na petercu.

U nastavku je Granada zaigrala mnogo ofanzivnije i u 60. minutu je uspela da izjednači. El Arabi je je pogodio posle asistencije Roćine, a svemu je prethodila greška sudije koji je na sredini zasmetao Modriću i praktično mu oduzeo loptu.

Ipak, Real je do kraja uspeo da postigne gol za pobedu, a tri boda je doneo upravo Modrić.