ABA: Zvezdin ubjedljiv revanš Igokei u Laktašima!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu u gostima sa 74:54, u duelu 23. kola regionalne ABA lige.

Košarka 07.02.2016 | 19:00

Ekipa Dejana Radonjića revanširala se Igokei za poraz u Pioniru u prvom delu sezone i ostvarila je 17. pobedu u sezoni.

Zvezda je odlično otvorila duel u Laktašima, u prvih deset minuta je ubacila pet trojki, primila je samo sedam poena (19:7), ali je domaćin do poluvremena uhvatio priključak (35:30).

U nastavku ipak nije bilo dileme. Zvezda je uz odličan šut za tri poena (13-29) brzo stekla najvećih +21, Igokea je ponovo pokušala da se vrati serijom 12-0, ali crveno-beli su na kraju rutinski slavili.

Simonović je meč završio sa 17 poena, Miler je dodao 14 uz 4 skoka, Lazić 10, a Jović 6 uz 7 skokova i 7 asistencija. Kod domaćina, po 11 poena postigli su Buker i Šibalić, a 10 je dodao Gipson.

Tok meča:

Zvezda je raspucano počela duel u Laktašima. Dangubić je ubacio prvih šest poena ekipe (dve trojke), Igokea se brzo vratila, ali usledio je ulazak Simonovića koji je takođe ubacio dve trojke.

Posle poena Jovića u kontri Zvezda je prvi put došla do dvocifrene pednosti, a onda je trojku ubacio i Kinzi – 19:7 posle 10 minuta. Zvezda je u prvoj deonici šutirala 5-7 za tri poena.

Nije ipak Zvezda na najbolji način iskoristila raspoloženost u šutu za tri poena. Igrači Igokee brzo su početkom druge deonice uhvatili priključak, a posle vezanih trojki Gipsona bilo je samo +2 za goste – 29:27 u 15. minutu.

U potpunosti se domaćin vratio u igru u drugom delu druge deonice. Zvezda se nije najbolje snašla na zonsku odbranu rivala, ali ipak nije dozvolila Igokei da preokrene.

Cirbes je u finišu prvog poluvremena posle skoka u napadu poentirao uz faul, pa je Zvezda na veliki odmor otišla sa pet poena prednosti – 35:30.

Početak drugog poluvremena pripao je Kvinsiju Mileru koji je u prvom delu bio neprimetan. Ubacio je pet brzih poena i vratio gostima dvocifrenu prednost.

Crveno-beli su u tom periodu promašili nekoliko slobodnih bacanja i priliku da se dodatno odlepe, ali su to uradili nešto kasnije.

Igokea je zonom pokušavala da spreči lake poene Cirbesa pod košem, ali je to značilo da će spoljni igrači Zvezde imati prostora za šut. U 27. minutu i Gudurić je pogodio trojku, a Zvezda je imala najvećih +14 – 51:37.

Nije se tu zaustavio tim Dejana Radonjića. Marko Gudurić je sjajno u nekoliko navrata pročitao dodavanja igrača Igokee, Zvezda je posle ukradenih lopti postigla nekoliko lakih koševa i u 28. minutu je bilo najvećih 58:37.

Ipak, usledila je serija Igokee 7-0, pa je Zvezda pred start poslednje deonice imala ’samo’ 14 poena prednosti – 58:44.

Igokea je seriju sa kraja treće produžila i na start poslednje četvrtine. Postigla je 12 vezanih poena i prišla na samo minus devet – 58:49.

Tada je važnu trojku ubacio Simonović, nadovezao se Lazić sa četiri laka poena i crveno-beli su ponovo stekli ozbiljnu prednost – 65:51. U tim trencuima je i odlučen pobednik, Miler je potom ubacio trojku, pa su crveno-beli lako priveli meč kraju u svoju korist.

MZT Skoplje - Budućnost 21.00

TABELA: Budućnost 20-2, Zvezda 16-6, Cedevita 16-6, Mega 15-7, Cibona 10-12, Partizan 10-13, Zadar 10-13, MZT 9-13, Olimpija 9-13, Igokea 9-13, Krka 9-14, Metalac 9-14, Sutjeska 8-15, Tajfun 7-16.