ITA: Napoli čuva vrh, Juve prati, Interu jedva bod!

Fudbaleri Napolija i Juventusa ostvarili su sigurne pobede u okviru 24. kola Serije A. Fudbaleri Verone i Intera odigrali su nerešeno 3:3 (2:1) u prvom nedeljnom meču 24. kola Serije A.

Fudbal 07.02.2016 | 18:45

Napolitanci su na svom terenu slavili protiv Karpija sa 1:0, dok je branilac titule sa 2:0 slavio na gostovanju Frozinoneu.

Napoli posle tog trijumfa ima 56 bodova na čelu tabele, dva više od ‘Stare dame’.

Najviše golova u nedeljnom popodnevnom terminu viđeno je u duelu između Sasuola i Palerma, koji je završen rezultatom 2:2, a bod gostima doneo je srpski fudbaler Uroš Đurđević.

U ostalim utakmicama, Kjevo je pobedio Torino sa 2:1 na gostovanju, dok su Milan i Udineze igrali nerešeno 1:1.

U prvoj utakmici dana, Verona i Inter su igrali 3:3, a u toku dana igraju se još dva meča – Atalanta dočekuje Empoli od 18 časova, dok od 20.45 na “Olimpiku” igraju Roma i Sampdorija.

Juventus nije igrao dobro u prvom poluvremenu – bilo je dosta nervoze, a prilike su imali Sturaro i Morata.

U nastavku je ’Stara dama’ pojačala pritisak i posle nekoliko sjajnih šansi postigla pogodak. Dibala je pogodio i stativu, da bi nešto kasnije Kvadrado probio bedem domaćina. Fenomenalni Argentinac je u samom finišu meča iskoristio asistenciju Morate za konačnih 2:0.

Napoli nije uspeo da načne Karpi u prvom delu, Iguain je u drugom minutu imao šansu, ali su se gosti iz Ređo Emilije odlično branili. Kaljehonu je poništen gol, ali je ekipi dodatno otežan posao kada je Bjanko dobio drugi žuti karton u 56. minutu.

Petnaestak minuta kasnije Gonsalo Iguain doneo je veliku radost navijačima sa ’San Paolu’ kada je bio precizan sa bele tačke, postigavši 24. gol u sezoni.

Ekipa iz Napulja je prva na tabeli sa 56 bodova i ima dva boda više od Juventusa koji je u seriji od čak 14 pobeda u nacionalnom prvenstvu.

Fudbaleri Milana i Udinezea odigrali su nerešeno 1:1, a gosti su poveli golom Pabla Armera u 17. minutu. Ipak, izjednačenje i bod ekipi Siniše Mihajlovića doneo je Mbaje Niang u 48. minutu.

Milan je, nakon 24 odigrana kola, šesti na tabeli Serije A sa 40 bodova, dok je Udineze na 14. mestu sa 27 bodova.

U ostalim mečevima Kjevo je u gostima bio bolji od Torina sa 2:1, dok su Sasuolo i Palermo odigrali nerešeno 2:2.

Fudbaleri Verone i Intera odigrali su nerešeno 3:3 (2:1) u prvom nedeljnom meču 24. kola Serije A.

Nerazuri su poveli, domaćin je preokrenuo na 3:1, ali su gosti do kraja ipak uspeli da izbore bod protiv ’fenjeraša’ – trener Roberto Mančini sigurno neće ni time biti zadovoljan, pogotovo što su se u Interu nadali da je pobeda nad Kjevom bila početak izlaska iz krize.

Inter je sada četvrti sa 45 bodova, a Verona je i dalje na dnu sa 15 osvojenih bodova.

Verona nije pobedila Inter 24 godine, još od februara 1992. godine, a malo je nedostajalo da se to sada dogodi.

I sada su ’nerazuri’ bolje počeli, Palasio i Ikardi imali su velike šanse pre negio što je Muriljo glavom posle kornera doveo svoj tim u vođstvo u osmom minutu. To je prvi put ove sezone da je Inter dao gol u prvih 15 minuta.

Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je na sličan način domaćin izjednačio – Marone je izveo korner, a Filip Helander bio je najviši u skoku i izjednačio je rezultat.

Inter je potpuno šokiran u 17. minutu – Marone je opet izveo prekid, ovoga puta slobodni udarac, a Eros Pisano ušunjao se između rivalskih defanzivaca i glavom kompletirao preokret.

Brozović na jednoj i Vsolek na drugoj strani propustili su solidne šanse, a u nastavku je Mančini uveo Perišića i Inter je pojačao pritisak. Ipak, Verona je bila ta koja je zatresla mrežu, opet glavom – Marone je izveo korner, a Jonita je povećao na 3:1 u 57. minutu.

Nije Inter odustajao i četiri minuta kasnije Ikardi je na vreme utrčao i iskoristio dobro dodavanje Perišića. Golman Golini osujetio je veliku priliku Palasija, ali nije mogao da uradi ništa kada je Palasio pronašao Perišića na drugoj stativi u 78. minutu – 3:3.

Završnica je bila potpuno otvorena na obe strane – promašivali su Eder, Žilberto i Marone, pa je na kraju ostao na snazi nerešen rezultat.