PL: Lester ''polupao'' Siti, Mitrović heroj, novi kiks Liverpula...!

'Lisice' nastavile san – Lester razbio Siti! Lester Siti nastavio je da oduševljava sve ljubitelje fudbala širom sveta, pobedivši Mančester Siti na Etihadu u derbiju 25. kola Premijer lige – 3:1 (1:0). Pobedonosni gol Aleksandra Mitrovića za Njukasl, remi Liverpula posle dva gola prednosti, i skok Totenhema da drugo mesto, obeležili su subotnje popodne u PL. Fudbaleri Sautemptona uključili su se u borbu za plasman u Ligu Evrope.

Fudbal 07.02.2016 | 00:00

'Lisice' nastavile san – Lester razbio Siti! Lester Siti nastavio je da oduševljava sve ljubitelje fudbala širom sveta, pobedivši Mančester Siti na Etihadu u derbiju 25. kola Premijer lige – 3:1 (1:0).

Ekipa Klaudija Ranijerija odigrala je još jedan maestralan susret u nizu, u potpunosti je nadrigal tim Manuela Pelegrinija, pred njegovim navijačima, a da nije bilo Džoa Harta mogla je i ubedljivije da trijumfuje.

'Lisice' su stigle do 15. pobede u sezoni i ukupno 53. boda, pa sada imaju šest bodova više od drugoplasiranih 'Građana'.

Meč je počeo idealno za goste, Aleksandar Kolarov napravio je faul uz gol aut liniju, Rijad Marez poslao loptu na peterac, a Robert Hut, uz pomoć Martina Demićelisa, smestio loptu u mrežu. Lester je nastavio sa napadima i posle vođstva, pa je Džo Hart morao da spasava svoj tim u nekoliko navrata.

Usledio je odgovor Sitija u preostalih pola časa prvog dela igre, ali domaći nisu uspevali ni da pogode okvir gola gostiju, čiji je zadnji red sjajno funkcionisao, da bi posle samo 180 sekundi igre u nastavku usledio novi šok za domaće.

Rijad Marez je najpre 'preskočio' Otamendija sa sve loptom, onda poslao Pabla Sabaletu 'po burek' 'biciklicom', a zatim sa desetak metara lagano pogodio bliži ugao nemoćnog Harta.

Ni ovoga puta lider nije stao, Šindi Okazaki je nedugo zatim propustio šansu da reši meč, ali nije Hut u 77. minutu.

Nemac je meč života krunisao sjajnim skokom, posle kornera Alžirca koji je upisao drugu asistenciju, za konačnih 3:0, ali i pokazao da Demićelis nema mesta u ligama gde si igra ozbiljan fudbal.

Konačan rezultat susreta postavio je Serhio Kun Aguero u 88. minutu, kada je sa posle udarca iz ugla glavom sa ivice peterca napokon savladao Kaspera Šmajhela.

Pobedonosni gol Aleksandra Mitrovića za Njukasl, remi Liverpula posle dva gola prednosti, i skok Totenhema da drugo mesto, obeležili su subotnje popodne u PL.

Srpski reprezentativac doneo je Njukaslu minimalnu pobedu nad Vest Bromvičem za kraj serije od dva poraza i beg iz zone ispadanja.

Liverpula je imao 2:0 protiv Sanderlend pred poslednjih deset minuta meča, ali su Adam Džonson i Džermejn Defo dodatno pokvarili dan bolesnom Jirgenu Klopu za 2:2 na Enfildu.

Totenhem je 25 minuta pre kraja slomio otpor Votforda na Vajt Hart Lejnu i stigao do druge pozicije na tabeli sa bodom više od Mančester Sitija.

Novu pobedu ostvarila je Aston Vila, sa 2:0 protiv Noriča vratila je nadu svojim navijačima da postoje šanse da izbori opstanak, iako je osam bodova od sigurne zone.

Everton je za 45 minuta razbio Stouk na Britaniji za konačnih 3:0 i drugom uzastopnom pobedom ušao u krug ekipa koje konkurišu za Ligu Evrope.

Svonsi i Kristal Palas su remizirali u Velsu 1:1, što više odgovara gostima koji su okončali niz od četiri poraza i ostali na deset bodova od zone ispadanja.

Njukasl je odigrao jedan od boljih mečeva ove sezone, u potpunosi je nadigrao VBA, a junak je ispao Mitrović. U 32. minutu meča bivši centarfor Partizana postiže gol za velika tri boda.

Igrač koji je stigao pre nedelju dana Džondžo Šelvi je poslao sjajan pas kroz sredinu do Mitrovića koji je pobegao čuvarima, a onda udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora loptu gurnuo pored golmana gostiju za slavlje "svraka".

Njukasl je slavio drugi put u poslednja četiri kola, prekinuvši niz od dva poraza, te izašao posle dugo vremena iz zone ispadanja. U sledećem kolu gostuje Čelsiju.

Dugo se Liverpul mučio protiv Sanderlenda, a onda su sredinom drugog poluvremena u roku od deset minuta Roberto Firmino i Adam Lalana dva puta matirali golmana gostiju.

Činili se tada da će "redsi" rutinski privesti meč kraju, ali se ponovilo ono što se događa već godinama na Enfildu, prestali su da igraju pre kraja.

To gosti koriste u poslednjih deset minuta i preko svojih najiskunijih igrača osvajaju veliki bod u borbi za opstanak. Adam Džonson je upozorio tim Jirgena Klopa da nije završio posao, ali nisu shvatili.

Minut pre kraja Defo posle odlične akcije svojih saigrača u sredini terena dobija loptu u kaznenom prostoru, lako je nadmudrio Mamadua Sakoa koji mu je bio "na leđima", te udarcem iz okreta savladao Minjolea.

Fudbaleri Sautemptona uključili su se u borbu za plasman u Ligu Evrope.

"Sveci" su minimalnim rezultatom savladali direktnog rivala u toj borbi Vest Hem i stigli na tri boda od pozicije koja vodi u Evropu.

Meč na Sent Meriju rešen je već u devetom minutu kada je Maja Jošida iskoristio proigravanja Viktora Vanjame i matirao Adrijana.

Gosti su imali veliku šansu u nastavku da bar izbegnu poraz, jer je u 56. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Vanjama.

Međutim, Sautempton je odoleo timu Slavena Bilića i čak bio opasniji, jer je Čarli Ostin propustio dobru priliku dva minuta pre kraja.

"Sveci" su slavili četvrti put u poslednjih pet kola, koliko traje njihova serija bez poraza, pa su stigli na dva boda od šestoplasiranog Vest Hema, a tri od Mančester Junajteda koji u nedelju gostuje Čelsiju.

Dušan Tadić je duel posmatrao sa klupe za rezerve.