BL: Leverkuzen odoleo Bajernu, ''nula'' Herte i Dortmunda...!

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Bajern Minhena odigrali su bez golova na Baj Areni u 20. kolu nemačke Bundeslige. Fudbaleri Štutgarta savladali su Ajntraht u gostima sa 4:2, uz pogodak srpskog fudbalera Filipa Kostića.

Fudbal 06.02.2016 | 23:45

Bavarci su zadržali osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmund, prekinuvši seriju od četiri uzastopne pobede.

Ekipi Pepa Gvardiole ovo je tek treći meč u sezoni u kom nisu uspeli da osvoje sva tri boda.

Ekipa iz Leverkuzena zadržala je petu poziciju sa 32 boda, koliko ima i šestoplasirana Borusija Menhengladbah.

U prvom poluvremenu nije bilo previše šansi na obe strane, da bi u nastavku Bajern preko Milera propustio dve izgledne prilike. Posle toga Bajern je nastavio da „pritiska“ protivnika, Levandovski je pravio dosta problema odbrani Bajera, ali je igru u zadnjoj liniji dobro kontrolisao Toprak.

Poljak je najbolju šansu propustio kada je uspeo da pobegne Tahu u kontranapadu, ali je bio neprecizan.

Bajern je ostao sa igračem manje na terenu, zbog drugog žutog kartona Alonsa, posle zakasnelog starta nad Ćićaritom.

Leverkuzen je pokušao da iskoristi prednost na terenu, ali jke rezultat ostao nepromenjen.

Fudbaleri Štutgarta savladali su Ajntraht u gostima sa 4:2, uz pogodak srpskog fudbalera Filipa Kostića.

Kostić se u strelce upisao u 75. minutu iz penala, za četvrti pogodak svog tima. Ovo je drugi gol srpskog fudbalera ove sezone za „švabe“.

Borusija Dortmund odigrala je bez golova sa Hertom u Berlinu, a Majnc je ostvario minimalnu pobedu na gostovanju Hanoveru.

Šalke je bio ubedljiv sa Volfsburgom 3:0, a Ingolštat je bio bolji od Augzuburga 2:1.

Štutgart se ćetvrtom uzasopnom pobedom popeo na 11. mesto. „Švabe“ su Frankfurtu povele preko Gentnera u 27. minutu, posle dodavanja Rupa kroz sredinu. U finišu poluvremena prednost je duplirao Didavi, kada je posle kornera glavom iz peterca loptu spustio u mrežu. Domaći u 52. minutu smanjuju zaostatak, a Majer je odbitak golmana ubacio u gol.

Nova dva gola prednosti Štutgartu vraća Nidermajer, kada je mu je sa leve strane centrirao Gentner. Kostić sa bele tačke povećava vođstvo u 75. minutu. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Kravets kada je pokušao da prođe po desnoj strani. Poraz je ublažio Hušti u 90. minutu posle kornera.

Posle remija bez golova između Herte i Borusije Dortmund, Bajern će imati priliku da uveća svoju prednost na tabeli, jer sada ima sedam bodova više od „milionera“. Tim iz Berlina vezao je treći meč sa nerešenim ishodom i ima 35 bodova na trećem mestu.

Čini se da je Šalke drugom uzastopnom pobedom prebrodio rezultatsku krizu, dopk iz nje Volfsburg nikako da izađe, jer je vezao sedam utakmica bez trijumfa.

Majnc je posle serije loših rezultata pokazao da je u usponu forme drugom uzastopnom pobedom u šampionatu. Na gostovanju majnc je pobedio poslednjeplasirani Hanover sa 1:0, a jedini gol postigao je Samperio u 24. minutu. na taj način probio se na sedmo mesto sa 30 bodova, tri više od Volfsburga, dok je Hanover posle šestog uzastopnog poraza ostao na poslednjem mestu sa 14.