ABA: Crnogorski derbi riješen u produžetku!

Neočekivana drama u "Morači". Sutjeska dva minuta pre kraja imala pet poena viška, ali je završnica pripala lideru!

Košarka 30.11.2015 | 10:20

Luka Pavićević zaista je imao "vatreno krštenje" na klupi Budućnosti!

Da je Nikola Žižić tri sekunde pre kraja produžetka ubacio trojku iz potpuno "otvorene" pozicije, u levom uglu, poslednji na tabeli bio bi sasvim blizu trijumfa nad vodećim timom ABA lige!

Ovako je usledio brz faul na Omaru Kuku, koji je slobodnim bacanjima povećao vođstvo Budućnosti na 89:86.

Pavlićević je potom samo ublažio poraz Sutjeske jednim bacanjem - 89:87 (23:15, 23:24, 19:31,13:8, 11:9)!

Košarkaši iz Nikšića mogu da žale što nisu rešili u svoju korist prvi crnogorski derbi u okviru regionalne lige.

Budućnost je krajem prvog poluvremena bila u "plusu" 14 poena (39:25), ali je već u 27. minutu vođstvo prešlo na stranu gostiju i to zahvaljujući seriji od 15:2 - 55:59.

Sutjeska je treću četvrtinu završila sa pet poena prednosti (65:70), nakon čega se vodila grčevita borba za svaki poen. Konačnih 78:78 postavio je Suad Šehović trojkom na nepuna dva minuta pre kraja regularnog toka. Posle toga obe ekipe nisu iskoristile po četiri napada!

Nije bilo dileme na kome će u produžetku biti pritisak.

Gosti su to iskoristili da dva i po minuta pre kraja opet odu na "plus pet" (78:83) i to trojkom bivšeg beka Budućnosti Alekse Popovića.

Ipak, kratka klupa gostiju, iskustvo Omara Kuka i serija iznuđenih faulova okrenuli su u završnici stvari u sasvim drugom pravcu.

"Plavi" su u presudnim trenucima šutirali bacanja 8/8, Nikšićani promašili sva tri šuta iz igre i tako propustili šansu da podele poslednje mesto na tabeli sa još tri ekipe.

REZULTATI 12. KOLA:

Tajfun - MZT Skoplje 68:62
/Bolčina 19, 8sk - Luković 12/

Cedevita - Partizan 75:72

Budućnost - Sutjeska 89:87 (78:78)
/Dragićević 21, 13sk, 5as, Subotić 17, 10sk - Vranješ 17, 7sk, Albijanić 17, 7sk/

u ponedeljak:

Zadar - Igokea 18.00
Crvena zvezda - Cibona 21.00

odigrano u subotu:

Olimpija - Metalac 76:62
Mega Leks - Krka 84:77 (71:71)

TABELA: Budućnost 10-2, Cedevita 9-3, Mega 9-3, Zvezda 8-3, Zadar 6-5, Krka 6-6, Igokea 5-6, Olimpija 5-7, Tajfun 5-7, Cibona 4-7, MZT 4-8, Partizan 4-8, Metalac 4-8, Sutjeska 3-9.