FRA: Marsej izvukao bod protiv Monaka kod kuće!

Fudbaleri Olimpika iz Marseja i Monaka odigrali su nerešeno 3:3 na ’Velodromu’, u nedeljnom derbiju 15. kola francuske Lige 1.

Fudbal 30.11.2015 | 09:20

Marsej je mnogo bolje krenuo i preko Alesandrinija poveo u 12. minutu, ali je Monako već do poluvremena izjednačio preko dvostrukog strelca Turea.

Domaćin se vratio početkom drugog dela kada je metu pogodio Batšuaji, ali je bivši igrač Reala Fabio Koentrao vratio prednost gostima. Ipak, goleadu je kompletirao N’Kudu u 82. minutu i obezbedio Marseju bod.

’Kneževi’ su propustili priliku da se popnu u vrh i ostali su sedmi sa 24 boda, dok je Marsej preskočio Gengan na 11. poziciji sa 19 bodova.

Sent Etjen je kompletan posao završio u drugom poluvremenu jer u prvom nije bilo golova. Mrežu Lesla načeo je Hamuma u 50. minutu, da bi u finišu meča domaćin potpuno dotukao rivala. Ajserik je bio siguran sa bele tačke u 87, da bi nekoliko minuta kasnije Ru postavio konačnih 3:0.

Još ubedljiviji bio je Kaen u Bordou, pobedivši rezultatom 4:1. Ben Jusef je u šestom minutu najavio šta se sprema domaćinu, da bi gosti još tri gola postigli u nastavku. Da Silva je povisio na 2:0, potom je Karaso pogodio svoju mrežu, a Delor potvrdio trijumf. Počasni gol za Bordo postigao je Kriveli u 90. minutu.