BL: Dortmund ne odustaje, remi u Leverkuzenu!

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Štutgart sa 4:1 u 14. kolu nemačke Bundeslige.

Fudbal 29.11.2015 | 20:40

Borusija je ovom pobedom zadržala kakav-takav korak sa Bajernom, pa sada ponovo ima osam bodova manje.

Domaći tim krenuo je sjajno. Već u trećem minutu pogodio je Kastro za 1:0, a isti igrač asistirao je Obamejangu u 19. minutu. Gosti su pet minuta pred poluvreme zakuvali golom Didavija, ali u nastavku ipak nije bilo dileme.

Nidermajer je autogolom povećao na 3:1 u 65. minutu, a u poslednjim trenucima pobedu je overio Obamejang svojim drugim golom. Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je ceo meč za goste iz Štutgarta.

U derbiju kola Leverkuzen i Šalke odigrali su nerešeno, 1:1. Posle nezanimljivog prvog poluvremena Šalke je poveo golom Čupo-Motinga u 50. minutu, ali domaćin je pet minuta pre kraja ipak stigao do boda autogolom Ritera. Obe ekipe su sada na deobi šeste pozicije na tabeli sa po 21 bodom.

U preostalom duelu 14. runde Augsburg i Volfsburg odigrali su bez golova.