PL: Arsenal u krizi, Liverpul se penje, dosadni Totenhem i Čelsi!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Svonsi minimalnim rezultatom, dok je Arsenal napravio novi kiks remijem u Noriču, u mečevima 14. kola Premijer lige. Fudbaleri Totenhema i Čelsija odigrali su nerešeno 0:0 na Vajt Hart Lejnu u prvom nedeljnom meču 14. kola.

Fudbal 29.11.2015 | 20:20

Arsenal već tri utakmice u domaćem šampionatu ne zna za trijumf, sada je remizirao sa Norič Sitijem 1:1 i ostao na četvrtoj poziciji na tabeli sa 27 bodova.

S druge strane, ekipa Jirgena Klopa osvojila je nova tri boda i sada je na šestoj poziciji sa 23, dva manje od Totenhema koji je na mestu koje vodi u Lig Evrope.

Svonsi Siti i Norič Siti ostali su na 15, odnosno 16. mestu i imaju tri-četiri boda više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.

’Tobdžije’ nisu uspele da prekinu lošu seriju, iako su u prvih pola sata promašili nekoliko dobrih prilika preko Santija Kasorle, Mesuta Ezila i Aleksisa Sančesa. Ipak, posle pola sata igre Nemac je zatresao mrežu domaćina – dobio je dobro dodavanje od Čileanca i lagano prebacio golmana Rudija.

Od tog trenutka Norič je krenuo sa napadima, promašio je Brejdi, ali je dva minuta pre poluvremena izjednačio Graban. Napadač ’Kanarinaca’ se odlično snašao ispred Gabrijela i rutinski savladao Čeha.

To je bilo sve u prvom poluvrenu, da bi u drugom ritam igre poprilično opao. Tim Arsena Vengera nije uspevao da uputi šut u okvir gola i zabeležio je treći uzastopni kiks.

Liverpul je na svom terenu bio bolji rival od Svonsija, imao je inicijativu, ali ne i mnogo velikih prilika. Prvi deo igre završen je bez golova, a meč je rešen sredinom drugog poluvremena, kada je sudija Entoni Tejlor pokazao na belu tačku posle centaršuta Džordana Ajba.

Nil Tejlor je pokušao da izblokira, lopta ga je pogodila u ruku i prezimenjak sudija nije imao dilemu. Siguran izvođač bio je kapiten Džejms Milner za nova tri boda ’Crvenih’.

Fudbaleri Totenhema i Čelsija odigrali su nerešeno 0:0 na Vajt Hart Lejnu u prvom nedeljnom meču 14. kola Premijer lige.

U londonskom derbiju nije bilo mnogo prilika, a glavna priča dana svakako će biti to što je Dijego Kosta ostavljen na klupi za rezerve i što je posle toga bacio svoj marker.

Umesto njega je u centru napada bio Eden Azar i upravo je on imao najbolju šansu za ’Plavce’, ali je Igo Ljoris odbranio njegov udarac. Sa druge strane, domaći su najbliži pogotku bili preko Kejna i Sona, ali je i golman Begović bio raspoložen.

To je bio 13. uzastopni meč u kojem Totenhem nije izgubio kod kuće i sada je peti sa 25 bodova, dok je branilac titule tek na 14. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Ekipa Žozea Murinja bila je za nijansu bolja u prvih dvadesetak minuta, a najbliži golu bio je Pedro, posle čijeg udarca sa ivice kaznenog prostora je lopta završila malo iznad prečke. Glavom je pokušao i Azar, a na drugoj strani pretio je Kejn.

Kako je vreme odmicalo, Totenhem je preuzimao kontrolu i do poluvremena je Begović morao dva puta da interveniše – prvo je Son glavom šutirao pravo u njega, a golman iz BiH morao je mnogo više da se pomuči da odbrani udarac Dembelea sa dvadesetak metara.

Ni drugo poluvreme nije bilo bogzna kako sadržajno, ali u njemu jesmo videli najbolju šansu na utakmici, bio je to ujedno i jedini šut Čelsija u okvir gola na celom meču. Oskar je pronašao Azara, Belgijanac je odlično šutirao iz voleja, ali je Ljoris još bolje odbranio i sprečio Azara da prekine golgeterski post (još je bez pogotka ove sezone).

Kosta do kraja meča nije ušao u igru, videli smo i solidni pokušaj Lamele, ali na kraju 0:0 u ne baš zabavnom meču na Vajt Hart Lejnu. I Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč za Čelsi.