SLS: Golčina Živkovića za pobjedu Partizana!

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici sa 1:0 (0:0) u meču 19. kola Superlige Srbije, a strelac jedinog gola bio je Andrija Živković.

Fudbal 29.11.2015 | 19:00

On je u 51. minutu savršeno izveo slobodni udarac – poslao je loptu u gornji desni ugao uhvativši protivničkog golmana na krivoj nozi.

To je deveti trijumf crno-belih, koji sada imaju 32 boda i četvrti su na tabeli, dok je Spartak zakucan za dno sa 13 bodova.

Trener Partizana Ljubinko Drulović odmarao je Babovića, Subića i Umarua, ali to se nije odrazilo na rezultat. Crno-beli su kontrolisali igru sve vreme – u prvom poluvremenu imali su nekoliko solidnih akcija i šuteva ka golu, ali je golman Janošević bio raspoložen.

Ključan je bio start drugog poluvremena, kada je Živković na već opisani način doveo goste u vođstvo, a koji minut kasnije Janošević je skinuo zicer Jevtoviću.

Sa druge strane, Spartak je napadao retko i mlako, pa nije stvorio nijednu pravu priliku za gol.