ITA: Atalanta šokirala Romu, Frozinoneu derbi začelja!

Fudbaleri Atlante pobedili su Romu na Olimpiku sa 2:0 i napravili veliko iznenađenje u okviru 14. kola Serije A.

Fudbal 29.11.2015 | 18:40

Prava goleada u nedeljnom popodnevnom terminu viđena je u duelu Frozinonea i Verone, u kojem je domaći tim u derbiju začelja slavio sa 3:2.

Srpski fudbaler Boško Janković je zbog bolesti propustio taj susret, a gosti su od 19. minuta ostali bez prvog golmana Rafaela koji je zaradio direktan crveni karton.

Karpi je pobedio Đenou sa 2:1 na gostovanju, dok je Udineze u Veroni dobio Kjevo sa 3:2.

U toku dana biće odigrane još dve utakmice, od 18 časova se sastaju Empoli i Lacio, dok je od 20.45 na programu duel Palerma i Juventusa.

Novi kiks Rome, najverovatnije i otkaz treneru Rudi Garsiji, potpisao je sjajni tandem Atalante Alehandro Gomes – Herman Denis. Tim iz Bergama na pobedu na gostujućem terenu čekao je više od dva meseca, ali je odabrao odličan trenutak za prekid serije. Srpski golman Boris Radunović trijumf svoje ekipe posmatrao je sa klupe.

Očajan niz prekinuo je i doskorašnji fenjeraš Karpi posle šest mečeva bez pobede, od kojih je zabeležio pet poraza. Novi član Serije A trijumfovao je u Đenovi golovima bivših italijanskih reprezentativaca Marka Borijela i Kristijana Zakarda.

Poslednje mesto sada drži Verona posle poraza od Frozinonea (3:2), dok je Udineze bio bolji od Kjeva istim rezultatom. Posle dva izjednačenja Tero je u 81. minutu po treći put zatresao mrežu Kjeva i doneo peti trijumf. Ivan Radovanović nije ulazio u igru, dok je za Đenou svih 90 minuta odigrao Darko Lazović.