FRA: Monpelje odnio bodove iz Liona!

Fudbaleri Monpeljea pobedili su Olimpik u Lionu sa 4:2, u prvom meču 15. kola francuske Lige 1.

Fudbal 28.11.2015 | 11:00

Monpelje je stigao do petog trijumfa i tako onemogućio Lionu da se na drugom mestu odlepi od Kaena koji takođe ima 25 bodova.

S druge strane, gosti su vezali treći uzastopni trijumf i sada su na 13. poziciji sa 18 bodova.

Monpelje je do odlučujuće prednosti stigao na početku prvog i početku drugog poluvremena, pošto je već u osmom minutu Gonalon postigao autogol. Samo tri minuta kasnije Ninga je duplirao vođstvo, da bi Lakazet ekspresno smanjio na 1:2.

Ipak, susret je prelomljen u trećem minutu nastavka – Rusilon je asistirao Ningi koji je drugim golom potvrdio trijumf. U finišu utakmice Kamara je pogodio za 4:1, dok je nekoliko minuta kasnije konačan rezultat postavio Gezal.

U poraženom timu povremeni srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta.