EL: Lokomotiva demolirala Žalgiris!

Lokomotiva Kubanj nastavila je sa sjajnim partijama u Evroligi, ubedljivo savladavši Žalgiris u okivru sedmog kola grupe C – 80:50 (53:17).

Košarka 27.11.2015 | 21:15

Ruski predstavnik je ovim trijumfom nastavio da prati Barselonu, pošto obe ekipe na čelu tabele imaju skor od šest pobeda i jednog poraza, dok je Žalgiris treći sa skorom 3-4.

Lokomotiva je ceo posao završila furioznom igrom u prvom poluvremnu, pošto je već posle deset minuta igre bilo +14, da bi zatim malo nedostajalo da gosti obore negativni rekord elitnog takmičenja – ubacivši samo tri poena u drugoj deonici.

Ipak, domaći sastav nije previše zapinjao u nastavku, ali je Žalgiris uspeo da ublaži poraz za samo šest poena.

U pobedničkom timu se nko nije posebno istakao, a najefikasniji je bio Evgeni Voronov sa 14 poena i tri skoka. Rajan Brekof dodao je dva poena, uz devet uhavećnih lopti, Entoni Rendolf 11, a Malkom Dilejni i Viktor Klaver po 10.

S druge strane, jedini raspoloženi za igru bili su Jan Vugiukas sa 15 poena i šest skokova i Brok Motum sa poenom manje i skokom više.