LE: Liverpul prošao, Seltik ispao, Napoli maksimalan!

Poslednjih devet utakmica 5. kola donelo je nešto manji broj golova, ali i ispadanje bivšeg prvaka Evrope.

Fudbal 26.11.2015 | 23:30

Još samo 24 susreta do kraja grupne faze Lige Evrope!

Nakon završetka devet utakmica u večernjem terminu (21.05) kompletirano je i 5. kolo koje je, što se može uzeti i kao definicija ovog takmičenja, opet donelo nova iznenađenja i ispadanja iz takmičenja nekadašnjeg prvaka Evrope.

Seltik i Ajaks su odigrali 1:2 u Škotskoj, što je rezultat koji je najviše pogodovao Fenerbahčeu.

Turski tim je slavio u Norveškoj protiv Moldea 2:0, ekipe koja je do ovog kola bila maksimalna, te tako došao u pol-poziciju da i sa osvojenim bodom protiv Seltika ide dalje.

U meču tiimova koji zajedno u svojoj kolekciji imaju pet trofeja Lige šampiona, a već godinama nisu na starom nivou, viđena je izjednačena borba, a holandski predstavnik je pobedio iz samo dva udarca u okvir gola. Precizni su bili mladi Milik i Černi, dok je gol Mekgregora bio nedovoljan za škotskog šampiona.

To sebi nije dozvolio drugi nekadašnji prvak Evrope.

Liverpul je na vreme promenio menadžera, a Jirgen Klop je upisao još jednu pobedu na Enfildu, nakon poljuljanog početka. Oni su pobedili Bordo 2:1 i tako otišli na čelo grupe "B", a zbog današnjeg razvoja situacije u grupi i definitivno obezbedili plasman dalje.

Ali nije sve tako bilo idealno...

Seve je doveo Bordo do prednosti u 33. minutu posle indirekta, ali je penal Džejmsa Milnera (37. minut) i bomba Kristijana Bentekea, koji je konačno počeo utakmicu, u potpunosti promenili tok meča.

Napoli je nastavio svoju dominaciju.

Sarijev tim igra sjajan fudbal, a protiv Klub Briža su ubeležili i peti trijumf u grupnoj fazi, a već u prethodnom kolu su obezbedili plasman dalje. Strelac je bio Rumun Vlad Kirikeš, a tek će poslednje kolo dati i drugog putnika za drugu fazu, a konkurišu - Legija, Mitlijand i Klub Briž.

Viljareal se revanširao Rapidu za poraz iz septembra, a dva tima su već ranije obezbedila plasman u narednu fazu, pa je ovaj meč za njih bio samo formalnost, kao i meč PAOK-a i Gabale koji nije značio dvema ekipama jer su danas i definitivno ispale iz takmičenja.