LE - pregled: Aduris odigrao za Partizan, gol Đorđevića!

Čak 12 utakmica 5. kola Lige Evropa igralo se od 19.00. Vrlo zanimljivi rezultati!

Fudbal 26.11.2015 | 21:15

Jesenja evropska priča se polako približava kraju!

Posle utakmica 5. kola Lige Evropa, u pojedinim grupama su sada neke stvari jasnije, dok su u nekima potpuno nejasne, te će poslednje kolo i definitivno presuditi koje to 24 ekipe prolaze dalje.

Najzanimljviije je definitivno u "Partizanovoj" grupi gde je samo jedan tim i definitivno eliminisan, a to je ekipa AZ Alkmara, dok se između Partizana, Augzburga i Bilbaoa traže dva tima koja prolaze dalje.

Upravo su Bilbao i Augzburg odigrali sjajan meč u kome su viđena čak dva preokreta, a na kraju je slavio Atletik Bilbao 3:2, zahvaljujući sjajnom Aricu Aduricu koji je postigao dva gola u dva minuta u finišu utakmice...

To znači da Partizanu u duelu sa Augzburgom bod garantuje prolazak u narednu fazu takmičenja, odnosno evropsko proleće!

Bilbao je poveo u 10. minutu preko Susaete, ali je u finišu poluvremena izjednačio Pjotr Trohovski, što je dalo dodatnu snagu Nemcima u nastavku. Pogledajte i spektakularnu koreografiju sa ovog meča.

Poveli su preko Bobadilje u nastavku, ali je onda 120 sekundi majstorija Arica Adurica odlučilo pobednika. Iskusni napadač je upisao svoj šesti gol u ovom takmičenju.

Ali nije to bio jedini zanimljiv meč dana...

Spektakl u Rimu priredili su igrači Lacija koji su slavili protiv prošlogodišnjeg finaliste ovog takmičenja 3:1 (1:0). Poveli su rano preko Antonija Kandreve u 4. minutu, a nije ih šokirao ni gol Game u 64. minutu pošto su automatski odgovorili preko Parola nekoliko minuta kasnije. U finišu meča pobedu je potvrdio naš napadač Filip Đorđević, a u nastavku je šansu dobio i Sergej Milinković-Savić.

Fiorentina je u gostima protiv Bazela "uzela bod" sa igračem manje, iako su vodili 2:0. Crveni karton Ronkalje promenio je dosta toga, pa ni dva gola talentovanog Bernardeskog nisu uspela da "violi" donesu sva tri boda, pošto su ih kaznili Suki i Elzenji.

I Englezi su upisali pobedu...

Totenhem je na "jedvite jade" slavio protiv Karabaga golom Harija Kejna, dok je nemački predstavnik Šalke na isti način savladao Apoel, ali su promašili i jedanaesterac u finišu meča. Najviše golova viđeno je na meču Lokomotive i Sportinga - čak šest, a uspešniji je bio portugalski tim i slavio 4:2.