ABA: Olimpija u finišu dobila Cibonu!

Košarkaši Union Olimpije savladali su u Zagrebu ekipu Cibone rezultatom 79:75, u meču četvrtog kola ABA lige.

Košarka 10.10.2015 | 08:20

Olimpija je tako stigla do druge pobede u regionalnom takmičenju, dok je Cibona zabeležila i treći neuspeh od početka ABA lige.

Slovenci su na poluvremenu imali prednost od sedam poena, a na kraju treće četvrtine i +10, ali to nije bilo dovoljno. Cibona je odigrala odličnu deonicu i stigla do izjednačenja (75:75) u poslednjem minutu.

Međutim, snage za potpuni preokret nije bilo – Rajt je četiri puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja za konačnu pobedu.

Upravo je američki košarkaš bio najefikasniji u redovima gostiju sa 16 poena, uz po 6 skokova i asistencija. Po 13 poena ubacili su Hrovat i Lešić kojem su falile dve uhvaćene lopte za dabl-dabl.

Ciboni nije pomogao ni odlični Beriša koji je meč završio sa 22 poena. Marko Jagodić-Kuridža je postigao 13, dva više od Mavre i Zizića.