FRA: PSŽ sa ''kreča'' srušio Marsej

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Olimpik Marsej u velikom francuskom derbiju, u okviru devetog kola Lige 1.

Fudbal 05.10.2015 | 14:20

Iako je Marsej prvi poveo, Parižani su uspeli da do poluvremena preokrenu i tada već postave konačan rezultat – 2:1.

PSŽ je ostvario i sedmi trijumf u prvenstvu i drži čelo tabele sa 23 boda, pet više od drugoplasiranog Anžera, dok je Marsej nastavio katastrofalnu sezonu i trenutno je tri mesta iznad zone ispadanja.

Na ’Parku prinčeva’ viđen je otvoren fudbal, a gosti su na iznenađenje prisutnih navijača prvi stigli do gola. Posle pola sata igre vođstvo Marseja pogodio Mišu Batšuai, koji je odlično reagovao na centaršut Barade sa leve strane.

Međutim, kako se poluvreme približavalo, tako je pritisak ’Svetaca’ jačao, da bi u samom finišu tog dela igre kompletirali preokret. Najbolji igrač Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović je u tri minuta realizovao dva penala i doneo 2:1.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat, a igrači Lorana Blana nastavili su sigurnim koracima ka četvrtoj uzastopnoj titulu u francuskoj Ligi 1.

Mladi srpski reprezentativac Milan Gajić odigrao je svih 90 minuta u goleadi i porazu svog Bordoa od Lorijena, a taj susret obeležili su crveni kartoni na obe strane (3:2).

Monako nije uspeo da savlada Ren kod kuće, dok je Kaen produbio krizu Sent Etjena pogotkom Delora u 62. minutu – 1:0.