BL: Bajern razbio i Borusiju, Keln zaustavio Šalkea!

Fudbaleri Kelna pobedili su u nedelju u gostima ekipu Šalkea sa 3:0 u utakmici osmog kola Bundeslige. Fudbaleri minhenskog Bajerna potvrdili su u velikom derbiju osmog kola Bundeslige da su nedodirljivi u nemačkom fudbalu.

Fudbal 04.10.2015 | 21:40

Ekipa Pepa Gvardiole pregazila je najvećeg rivala Borusiju iz Dortmunda sa 5:1, pa posle osam kola ima maksimalna 24 boda, sedam više od Borusije, uz sjajnu gol razliku 28-4.

U velikom derbiju na ’Alianc areni’ nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika. Tomas Miler je načeo mrežu gostujuće ekipe u 26. minutu pošto se sjajno snašao nakon odličnog dodavanja Boatenga.

Isti igrač je devet minuta kasnije duplirao vođstvo, ovoga puta sa penala koji je iznudio Tijago Alkantara. Borusija je do poluvremena smanjila i delovalo je da može da zapreti u nastavku. Obamejang je u 36. minutu odlično ispratio akciju i pogodio na drugoj stativi, ali to je bilo sve od Borusije.

Robert Levandovski pogodio je u nastavku u 46. i 58. minutu, a tačku na ubedljiv trijumf stavio je Mario Gece u 66. minutu.

Veoma važan bod u borbi za opstanak osvojio je Augsburg na gostovanju Leverkuzenu. Gosti su poveli autogolom Lena u 12. minutu, a izjednačio je Belarabi u 39. minutu. U nastavku je Bajer mogao do pobede, ali je Čalhanoglu promašio penal u 71. minutu.

Šalkeu je ovo prvi poraz posle četiri vezane pobede, i dalje je na trećem mestu na tabeli Bundeslige sa 16 bodova.

Na drugoj strani, Keln je peti sa dva boda manje.

Keln je poveo u 45. minutu golom Entonija Modestea koji je pobegao odbrani domaćih, iskoristio odlično dodavanje Bitenkura i savladao Farmana. Na sledeći pogodak čekalo se sve do 80. minuta kada je Gerhart iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i potvrdio trijumf.

Konačan rezultat četiri minuta kasnije postavio je Coler krunisavši još jedan kontranapad Kelna. Srpski reprezentativac Miloš Jojić nije bio u sastavu gostiju.

U narednom, devetom kolu Keln dočekuje Hanover, dok Šalke, takođe na svom terenu, igra protiv Herte.