PL: Arsenal ''nokautirao'' Junajted, remi Evertona i Liverpula!

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su savladali Mančester Junajted rezultatom 3:0, u nedeljnom meču osmog kola Premijer lige. Fudbaleri Evertona i Liverpula remizirali su treći put uzastopno u lokalnom derbiju Merzisajda.

Fudbal 04.10.2015 | 20:40

Arsenal je potpuno deklasirao ’Crvene đavole’ na svom terenu, do trijumfa u kojem je blistao Aleksis Sančes stigao je pogocima u prvih 20 minuta meča.

U drugoj utakmici dana Totenhem je zahvaljujući golovima Eriksena iz slobodnjaka uspeo da izvuče remi protiv Svonsija u gostima – 2:2.

Posle ovog trijumfa igrači Arsena Vengera popeli su se na drugo mesto na tabeli sa 16 bodova, isto koliko ima i Junajted, a dva manje od Mančester Sitija.

Totenhem i Svonsi ostali su na istim pozicijama – ’Pevci’ su osmi sa 13 bodova, a Velšani tri mesta ispod sa tri boda manje.

Meč na ’Emirejtsu’ nije maltene ni počeo, a već je bio završen, pošto su ’Tobdžije’ u sedmom minutu vodili sa 2:0. Prvi napad doneo je jedan od najlepših golova u dosadašnjem toku sezone – Ramzi je na levoj strani pronašao Ezila, on je vratio povratnu loptu na peterac gde je Sančes bio brži od golmana De Hee i petom je ubacio u mrežu.

Gosti nisu uspeli da se oporave od šoka, a domaći su izveli još jednu savršenu akciju. Počeo je Kasorla koji je našao Alesisa, Čileanac je petom prosledio do Ezila, a ovaj do Volkota. Napadač Arsenala ušao je u kazneni prostor, izlomio Darmjana i vratio povratnu za nemačkog reprezentativca koji rutinski pogađa bliži ugao.

Potpuni nokaut ekipa Luja Van Gala doživela je 13. minuta kasnije, a uputio ga je ponovo Sančes. Krenuo je sa levog boka unutra, nekako iskobeljao loptu i sa 16 metara je zakucao u gornji desni ugao.

Junajted je u delovao potpuno izgubljeno, pa su Beljerin i Ramzi propustili odlične šanse da osramote protivnika. Meč je definitivno rešen u 44. minutu kada je Petr Čeh skinuo stopostotnu šansu Marsijalu.

Drugi deo igre doneo nam je jalovu inicijativu Mančestera, dok se Arsenal odlučio da čuva rezultat. Obe ekipe imale su po jednu dobru šansu i na kraju je ostalo 3:0.

Svonsi je na Libertiju poveo u 16. minutu preko Andrea Ajua koji je odlično skočio i glavom u mrežu prosledio centaršut Montera. Međutim, jedanaest minuta kasnije Totenhem se vratio preko Eriksena – Danac je izveo slobodan udarac i pogodio sredinu gola koji je očajno čuvao Fabijanski.

To nije bio kraj uzbuđenjima – četiri minuta kasnije nova lopta u mreži Lorisa. Posle kornera iz levog ćoška Kejn je nespretno pokušao da izbije loptu i zakucao je u gornju mrežu.

Vredan bod gostima doneo je Eriksen novim slobodnim udarcem sredinom drugog poluvremena. Ponovo je pogodio golmanov ugao i ponovo se činilo da je čuvar mreže Svonsija mogao bolje da reaguje.

Meč na Gudisonu završen je 1:1, što je šesti put u poslednjih sedam međusobnih susreta dva tima.

U sjajnoj predstavi ekipe su igrale veoma otvoreno, a oba gola su pala posle grešaka odbrana u završnici prvog poluvremenu.

Liverpul je poveo preko Denija Ingsa posle kornera Džejmsa Milnera u 41. minutu, dok je izjednačenje Evertonu doneo Romelu Lukaku u nadoknadi vremena, petim golom u sezoni.

Gosti su imali još nekoliko dobrih šansi, Timu Haurdu su pretili Ings i Milner, dok je Simon Minjole pokazao svoju veštinu branjenja nakon udaraca Nejsmita, Mekartija, Barklija i Lukakua.

Everton je ovim remijem zadržao bod više od najvećeg rivala, šesti je sa 13 posle osam kola, dok je Liverpul deseti na tabeli Premijer lige.

"Karamele" u sledećem kolu očekuje još jedan težak meč na "Gudisonu", dočekuje Mančester Junajted, a ništa lakše neće biti ni "redsim", koji idu na noge Totenhemu u London.

Ti mečevi su na programu za dve nedelje, posle reprezentativne pauze u Evropi.