ITA: Prva pobjeda Karpija, remi u derbiju Verone!

Fudbaleri Kaprija ostvarili su prvu pobedu u Seriji A, dok je derbi grada Verone završen bez pobednika.

Fudbal 04.10.2015 | 10:40

Kjevo i Verona remizrali su u subotu 1:1 (0:0) u gradskom derbiju i utakmici 7. kola italijanske Serije A.

Veronu su četiri minuta delila do prve pobede ove sezone, ali je najveći rival zadao bolan udarac golom Lukasa Kastra.

Ekipa Andree Mandrolinija je prethodno povela preko Erosa Pisana, ali nije imala snage da sačuva vođstvo. Za Veronu, koja ostaje na mestu za ispadanje, do 80. minuta igrao je srpski internacionalac Boško Janković.

Fudbaleri Karpija pobedili su na svom terenu Torino sa 2:1 i tako ostvarili prvu prvenstvenu pobedu.

Karpi je poveo u 55. minutu autogolom Danijelea Padelija, a vođstvo je duplirao Rajder Matos u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Maksi Lopes iz jedanaestrca u 75. minutu.

Karpi je ostvario prvu pobedu u sezoni i zauzima 16. mesto sa pet bodova, a Torino, koji je pretrpeo drugi poraz u poslednje tri utakmice, zauzima treće mesto sa 13 bodova.