ŠPA: Poraz Barse od Sevilje, Eibar ne staje!

Fudbaleri Eibara i Malage ostvarili su pobede u poslednjim subotnjim utakmicama sedmog kola španske Primere. Fudbaleri Barselone nastavili su sa veoma lošom formom porazom od Sevilje sa 2:1, u meču sedmog kola španske Primere.

Fudbal 04.10.2015 | 09:20

Desetkovani šampion Španije još jednom je pokazao sve slabosti i nastavio sa neuspesima u važnim utakmicama od početka sezone.

Katalonci su bili bolji na ’Ramos Sančes Pishuanu’, ali su kažnjeni brzim golovima Kron-Delija i Ibore u prvoj fazi drugog poluvremena.

Sevilja je i pored loše utakmice protiv Juventusa nastavila da napreduje na tabeli i posle druge uzastopne pobede deseta je sa osam bodova. S druge strane, igrači Luisa Enrikea propustili su priliku da se vrate na vrh tabele – ostali su treći i prvi put su dva puta poraženi u prvih sedam mečeva još od sezone 2002/2003.

Kao što je to i običaj, Barselonini protivnici bolje su otvorili meč – u 11. minutu Bravo je odbranio udarac Gameira, da bi koji minut kasnije i Andreoli bio neprecizan. Od tog trenutka ’Blaugrana’ je proigrala, Luis Suares nije pogodio iz kaznenog, da bi u 24. minutu bila viđena najbolja šansa. Nejmar je pogodio stativu iz slobodnjaka, lopta se odbila od leđa golmana i išla po gol liniji, ali Pikeu nije palo na pamet da ukliza i ubaci je u mrežu.

Posle nešto mirnijeg dela meča Urugvajac je ponovo bio najbliži vođstvu kada je u 38. minutu pogodio prečku i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Ponovo je uvodni deo igre pripao Andalužanima, ali ovoga puta nisu promašili. Sevilju je u vođstvo doveo Kron-Deli u 52. minutu kada je lagano realizovao odličan prodor Gameira po desnoj strani i savršenu povratnu loptu.

Šest minuta kasnije izabranici Unaja Emerija nokautirali su protivnika drugim golom, a strelac je bio Ibora pored indolentnog Pikea, pored kojeg je prošao centaršut.

Ovaj primljeni gol značio je i početak velike ofanzive Barselone – Nejmara je u dva navrata zaustavljao fenomenalni Serhio Riko, pre nego što je u 74. minutu šampion dobio sumnjivi penal. Rakitić je šutirao, lopta je pogodila Tremolinasa na ivici kaznenog i sudija je pokazao na belu tačku. Iako je prethodni put promašio, Brazilac se odlučio da šutira i nekako pogodio donji levi ugao.

Mogla je Barselona do izjednačenja pet minuta kasinje, ali Sandro Ramires ponovo promašuje zicer. Isti igrač propustio je poslednju priliku za goste i Sevilja je ostvarila veliki trijumf.

Eibar je nastavio sa iznenađujuće dobrim rezultatima na startu sezone pobedom protiv Las Palmasa u gostima sa 2:0 i sada ima 12 bodova na šestom mestu na tabeli.

Goste su do treće pobede u sezoni doveli Berhon u sedmom i Baston u 62. minutu utakmice. Ekipa Las Palmasa ostala je na pet bodova i 16. je na tabeli.

Malaga je u duelu sa Sosijedadom stigla do prvog gola ali i prve pobede u sezoni. U prvih šest utakmica Malaga nije postigla nijedan gol, a crnu seriju prekinuo je Čarls golovima u četvrtom i sedmom minutu. U 14. smanjio je Agireče, a gosti nisu uspeli da iskoriste ni crveni karton Tisonea u 71. minutu.

Zbog toga su kažnjeni u samom finišu, pošto je Čarls u 89. minutu postavio konačan rezultat i zaokružio sjajno izdanje het-trikom.