ABA: Zvezda odbranom razbila Budućnost!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u Pioniru rezultatom 83:62, u derbiju 2. kola ABA lige. Košarkaši Krke pobedili su Zadar rezultatom 77:66.

Košarka 04.10.2015 | 09:00

Šampion regiona odigrao je mnogo bolji duel u odnosu na prethodni protiv Mege, a trijumf je obezbedio maestralnom odbranom u trećoj četvrtini u kojoj su gosti ubacili samo sedam poena (20:7).

Iako su pojačanja odigrala znatno bolje nego u prvom kolu, meč je ponovo obeležio nemački centar Majk Cirbes koji je sa 19 poena (7-7) i 6 skokova odigrao još jedan briljantan meč.

Zvezda je bila odlična u šutu za tri poena (10-17), a uz Cirbesa su najbiolji bili Jović sa 11 poena, 8 asistencijas i 2 skoka, Mekel koji je imao 10 poena, 7 asistencija i 3, skoka, kao i Simonović i Mitrović koji su dodali po 9 poena. U sastavu Budućnosti samo su Šehović i Džozef bili dvocifreni sa po 10 poena.

Zvezda u narednom kolu gostuje Zadru, dok Budućnost dočekuje Mega Leks.

Krka je tako ostvarila prvu pobedu u sezoni, dok je Zadar pretrpeo prvi poraz nakon startnog trijumfa protiv Cibone.

Domaći tim utakmicu je rešio u svoju korist praktično u prvom poluvremenu. Posle izjednačene prve deonice (23:20), odbrana Krke odigrala je sjajno u drugih deset minuta (16:7), pa je na poluvremenu bilo 39:27.

Gosti iz Zadra u nastavku nisu uspeli da se vrate i preokrenu, pa su bodovi ostali u Novom Mestu.

Jure Lalić predvodio je Krku sa 14 poena i 7 skokova, 11 je ubacio Mulalić, a Stefan Sinovec imao je 13 poena, 3 skoka i 3 asistencije. Kod gostiju, Bošnjak je ubacio 16, Barać 15, a Kouzi 10 poena.

Igokea – Olimpija

Tabela: Crvena zvezda 2-0, Budućnost 1-1, Zadar 1-1, Krka 1-1, Olimpija 1-0, Cedevita 1-0, Tajfun 1-0, Metalac 1-0, Partizan 0-1, Sutjeska 0-1, Mega Leks 0-1, Cibona 0-1, Igokea 0-1, MZT 0-1.