PL: Čelsi tone, ''ubili'' ga Sveci, Aguero ušao u istoriju!

Napadač Mančester Sitija Serhio Kun Aguero ušao je u istoriju Premijer lige kao igrač koji je za najkraće vreme postigao pet golova. Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Njukasl sa 6:1, iako su gosti vodili sve do 45. minuta golom Aleksandra Mitrovića. Fudbaleri Sautemptona pobedili su Čelsi u gostima posle preokreta sa 3:1, u duelu 8. kola Premijer lige.

Fudbal 04.10.2015 | 00:00

Aguero je pet puta zatresao mrežu Njukasla u meču osmog kola Premijer lige, a to mu je uspelo za samo 20 minuta efektivne igre.

Iako su ’Svrake’ povele prvencem Aleksandra Mitrovića, argentinski napadač izjednačio je u 42. minutu prvog poluvremena. Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor, da bi po povratku na teren počela kanonada ’Građana’.

Aguero je pogodio u 49, pa u 50. minutu, da bi tri minuta kasnije mrežu Krula zatresao i Kevin De Brujne. Napadač Sitija jamb je kompletirao u 60. i 62. minutu čime se zlatnim slovima upisao u istoriju Premijer lige.

Srpski napadač postigao je u 18. minutu svoj prvenac u Premijer ligi, ali u nastavku meča Serihio Aguero je sa pet golova razbio gostujući tim.

Odlučujući je bio gol Argentinca u 42. minutu, u samom finišu prvog dela, kojim je Siti izjednačio. U nastavku je bivši napadač Atletika ušao u seriju, bio je strelac u 49, 50, 60. i 62. minutu, a strelac šestog gola bio je Kevin De Brujne. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč.

Ovom pobedom Siti se vratio na čelo tabeli sa 18 bodova, dva više i utakmicom više od Mančester junajteda.

Sa sjajnim izdanjima nastavio je Lester, koji je savladao Norič u gostima sa 2:1 i deli treće mesto na tabeli sa Kristal Palasom sa 15 bodova. Ranijeri je ostavio Mareza na klupi i šokirao sve, ali su Vardi i Šlup doneli pobedu gostima. Jedini strelac za domaćina bio je Mbokani.

Slaven Bilić je sa Vest Hemom izvukao remi protiv Sanderlenda iako je u 22. minutu gubio sa 2:0. Dženkinson i Paje doneli su bod gostima iz Londona u nastavku meča.

Remijem je završen i duel Bornmut – Votford, bilo je 1:1, a Stouk je slavio protiv Aston Vile u Birmingemu sa 1:0.

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su Vest Bromvič Albion 2:0, u prvom meču osmog kola Premijer lige Engleske.

Domaćin je dominantnu predstavu rešio u poslednjih 20-ak minuta pogocima Janika Bolasija i Johana Kabaja.

Palas je "bunker" gostiju iz Birmingema konačno probio u 68. minutu kada je Kabaj sjajno pronašao Bolasija za gol glavom, da bi Francuz potvrdio trijumf minut pre kraja golom iz penala.

Palas se četvrtom pobedom u poslednjih šest kola izjednačio sa Mančester Sitijem na deobi drugog mesta sa po 15 bodova, uz meč više od rivala.

S druge strane, VBA je drugim uzastopnim porazom ostao na 15. poziciji sa svega osam bodova.

Šampion Engleske pretrpeo je četvrti poraz u prvih osam utakmica i sa osam bodova je na korak od zone ispadanja.

Ponovo su ’Plavci’ pokazali brojne nedostatke, igrali su bez ideje i kreacije, ali i bez motiva, pa ostaje da se vidi kakvi će biti potezi vlasnika Romana Abramoviča. Ovo je bio prvi poraz Žozea Murinja na domaćem terenu u Čelsiju sa više od jednog gola razlike.

Ništa na početku duela nije nagoveštavalo novi debakl „Plavaca“. Već u 10. minutu Vilijan je sjajno izveo prekid i Čelsi je brzo stigao do vođstva.

Ipak, problemi koje ekipa ima od starta sezone bili su očigledni u nastavku. Čelsi je igrao bez ideje i motiva, pa je zbog toga kažnjen u 44. minutu kada je Pele spustio glavom loptu za Dejvisa koji je izjednačio na 1:1.

U nastavku su gosti dotukli rivala. Mane je na novu asistenciju Pelea pogodio za 2:1 u 60. minutu, a 18 minuta pre kraja i Pele se upisao zaokruživši na taj način sjajno izdanje. Koliko je Murinjo bio zbunjen dešavanjima na terenu govori i situacija oko Nemanje Matića koji je ušao u 46. a izašao u 73. minutu igre.

Branislav Ivanović je odigrao ceo meč za Čelsi, dok je na drugoj strani Dušan Tadić 12 minuta pre kraja zamenjen.

Ekipa Sautemptona sada ima 12 bodova i sustigla je sedmoplasirani Everton posle ove pobede.