EP, kval: Azuri jedva s Maltom, Holanđane šokirao Island...

Fudbaleri Azerbejdžana i Hrvatske remizirali su bez golova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a ishodu meča u Bakuu zasluženo su se radovali domaćini. Holandija je posle poraza od Islanda sa 0:1, u meču koji je sudio naš Milorad Mažić, sve dalje od šampionata, dok je Italija jedva savladala Maltu sa 1:0. Vels i Belgija nastavili su tandemu da grabe ka EURO2016.

Fudbal 03.09.2015 | 23:30

Azerbejdžancima je samopouzdanje popravio novi selektor Robert Prosinečki, otkad je preuzeo ekipu, pobedio je Maltu i otkinuo bod Norvežanima, što je učinio i protiv Hrvatske.

Ako je neko dobro znao kvalitete Hrvatske, to je bio Prosinečki, bio je svojevremeno i član stručnog štaba dok je Slaven Bilić vodio tim, a sada je odoleo i osvojio veliki bod.

Disciplinovano su igrali Azerbejdžanci, trudivši se da svode greške na minimum, a za šansama će žaliti Kovačić, Mandžukić i Pjaca.

Moglo bi se reći da su se Holanđani obrukali porazom kod kuće od Islanda, ali ne i kada se vidi stanje na tabeli grupe A u kojoj je prvi upravo Island i nalazi se na pragu istorijskog plasmana na EURO2016.

Prvi od dva trenutka odluke odigrao se u 33. minutu kada je naš sudija Mažić isključio Bruna Martins-Indija. Defanzivac "lala" je bio nešto grublji i u jednom duelu rukom u glavu udario Sigtorsona, što je na asistenciju pomoćnika Dalibora Đurđevića bilo za crveni karton.

Holanđani su uglavnom bezopasno pretili udarcima sa distance i centaršutevima Memfisa Depaja, da bi u 51. minutu Van der Vil oborio Bjarnasona u svom kaznenom prostoru, pa je Mažić opravdano dosudio penal. Siguran sa bele tačke bio je Sigurdson za 0:1 i veliki trijumf Islanđana.

Italija je razočarala partijom protiv autsajdera Malte, ali se u svom prepoznatljivom stilu izvukla i slavila minimalnu pobedu. Strelac jedinog pogotka bio je Gracijano Pele na asistenciju Kandreve u 69. minutu, te su "azuri" i dalje prvi u H grupi.

Vels i Belgija nastavili su da terorišu rivale u grupi B i sve su bliži plasmanu u Francusku. Ostrvljani slave Gereta Bejla koji je u 82. minutu rešio meč na Kipru, dok je "đavoli" golovima Felainija, De Brujnea i Azara pobedili Bosnu i Hercegovinu za koju je strelac bio Edin Džeko.