PL BIH: Pobjeda Sarajeva, poraz Želje!

Sarajevo pobijedilo Rudar, Mladost bolja od Željezničara, bez pobjednika u Travniku. Velež bez pobjede i dalje.

Fudbal 31.08.2015 | 10:40

U nedjelju su na programu bile četiri utakmice šestog kola fudbalske Premijer lige BiH.

Novi premijerligaš Mladost ostvario je najveću pobjedu do sada. Pao je sarajevski Željezničar 2:1.

Junak pobjede bio je dvostruki strijelac Dilaver.

Prvi gol protiv neubjedljivog Željezničara Dilaver je na Kamberović polju, postigao nakon sjajne akcije domaćih. Igrao se 63. minut.

Isti igrač postigao je i drugi pogodak za Mladost nakon asistecije rezerviste Hrelje.

Poraz tima Milomira Odovića ublažio je Uzelac deset minuta prije kraja.

Za Mladost je ovo istorijski momenat. Ostvarena je prva pobjeda u Premijer ligi BiH.

Aktuelni šampion Sarajevo polako su budi nakon lošijeg starta. Na Koševu je reklo bi se rutinski savladan Rudar iz Prijedora 2:0. Golove za Sarajevo postigli su Puzigaća i Okić.

U meču Travnika i Slavije nije bilo golova.

Agonija Veleža nastavljena je i u ovom kolu.

Tim iz Mostara i dalje je bez trijumfa. Novi trener Adis Obad predvodio je ekipu u ovom kolu, ali Široki na domaćem terenu nije imao milostati. Slavili su 1:0, golom Bralića u 68. minutu.