FRA: PSŽ ne staje, pao i Monako, Gajić za pobjedu Bordoa!

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su sa dominacijom u francuskom prvenstvu četvrtom pobedom od početka sezone. Srpski internacionalac Milan Gajić postigao je drugi pogodak u pobedi Bordoa nad Nantom, u meču četvrtog kola francuske Lige 1.

Fudbal 31.08.2015 | 09:40

Trostruki uzastopni šampion Lige 1 je u četvrtom kolu savladao Monako sa 3:0 u gostima i tako zadržao maksimalan učinak.

PSŽ je jedini klubu koji nije izgubio, a ekipa Lorana Blana nije primila ni gol, pa ima tri boda više od drugoplasiranog Remsa, dok su ’Kneževi’ pali na 13. poziciju sa pet bodova.

Parižani su krenuli silovito od prvog minuta i već posle pola sata bilo je 3:1 u propuštenim prilikama. Sa jedne strane promašivali su Zlatan Ibrahimović i Lukas Mura, dok je sa druge neprecizan bio Stefan El Šaravi.

Šveđanin i Italijan razmenili su po još jedan promašaj pre nego što je Edinson Kavani u 57. minutu načeo domaćina. Sa leve strane odlično je centrirao Blez Matuidi, a Urugvajac još bolje skočio ispred Rikarda Karvalja i sa nekih šest-sedam metara zakucao loptu glavom u rašlje gola Subašića.

’Sveci’ su nastavili sa promašajima, ali je Kavani svojim drugim golom rešio pitanje pobednika u 73. minutu. Ibra je povukao kontru, jednim dodavanjem probušio je odbranu Monaka, a Kavani je rutinski poslao u suprotni ugao.

Anhel di Marija debitovao je za PSŽ ušavši u 66. minutu umesto Mure, a u finišu meča je sjajnom asistencijom omogućio Esekijelu Laveciju da postavi konačnih 3:0. Di Marija je maltene bez gledanja poslao fantastičnu dugu loptu od 50 metara koja je pala ispred Lavecija, koji je sa ivice kaznenog zakucao u mrežu.

Gajić je letos došao u Bordo, ustalio se u prvoj postavi i već u četvrtom meču pogodio mrežu protivnika, iako je desni bek.

On je iskoristio dodavanje Rolana u 87. minutu i postavio konačnih 2:0, dok je prvi gol na meču delo napadača Kazrija.

U drugoj utakmici dana Sent Etjen je pobedio Bastiju sa 2:1, a strelci su bili Perin i Ejzerik. Jedini gol za goste, koji su dobili dva crvena kartona, postigao je Danik.

Bordo je ostvario prvi trijumf i ima pet bodova, dve pozicije ispod Nanta koji ima sedam. Bastija je uprkos porazu ostala pri vrhu, kao i Sent Etjen.