"Zmajevi“" poraženi od Hrvatske

Košarkaška reprezentacija BiH poražena od Hrvatske 97:79 u okviru priprema za Eurobasket.

Košarka 27.08.2015 | 22:00

Poslije tijesne pobjede nad Izraelom reprezentacija BiH doživjela je poraz u pretposljednjem meču pred Eurobasket.

Ekipu Duška ivanovića na turniru u Zagrebu savladala je Hrvatska rezultatom 97:79 (19:16, 21:21, 28:19, 29:23).

Reprezentativci BiH vodili su gotovo cijelu prvu četvrtinu, ali je ona na kraju ipak pripala izabranicima Velimira Perasovića (19:16).

Potpuno ravnopravna borba viđena je u drugoj četvrtini, pa su Hrvati na poluvrijeme otišli sa ona tri poena prednosti iz prve četvrtine, ali su u nastavku odigrali mnogo bolje i mnogo više pogađali.

Posebno dobro šutirali su trojke, pa su na kraju meča imali odličnih 16/28 za tri poena.

Do konačne pobjede od 97:79 Hrvatsku su vodili Hezonja sa 24 poena i Simon sa 19 poena, dok su kod BiH najefikasniji bili Kikanovićsa 17 i Stipanović sa 15 poena.

Sjenu na pobjedu Hrvatske bacila je povreda skočnog zglobaBojana Bogdanovića, ali prema prvim informacijama ne radi se o težoj povredi i trebao bi biti na parketu za nekoliko dana.

Reprezentacija BiH sutra će odigrati posljednju pripremnu utakmicu pred Aurobasket, a protivnik će joj biti reprezentacija Estonije.