LŠ: Apoel izgubio kod kuće, ali ide dalje!

APOEL hodao po ivici žileta, ali na kraju ide dalje: Ni rani gol, ni igrač više nisu pomogli Midtjilandu...Zbog više golova u gostima Kiprani idu dalje!

Fudbal 05.08.2015 | 08:20

APOEL je izgubio, ali APOEL ide dalje. Fudbaleri tima iz Nikozije igrali su se sa živcima svojih navijača u revanš susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ali i pored toga što je Midtjiland odneo pobedu rezultatom 1:0, Kiprani idu dalje zbog više golova u gostima. Podsetimo, rezultat prve utakmice bio je 2:1 u korist APOEL-a.

Gosti iz Danske poveli su samo nekoliko trenutaka pošto je meč počeo. Igrao se 3. minut kada je Erik Svijatčenko iskoristio dubok centaršut Jakoba Poulsena posle slobodnog udarca i tako alarmira sve strukture domaćeg sastava, ali nije bilo dovoljno da se igra rasplamsa u pravcu koji je to Midtjiland želeo.

U 30. minutu APOEl je ostao sa igračem manje posle početničkog starta Vinisijusa Oliveire na sredini terena, a škotski sudija Bobi Maden nije imao ni trunku sumnje u svoju odluku, već se odmah latio crvenog kartona.

Ipak, i pored toga što je Midtjiland do kraja utakmice imao nekoliko sasvim solidnih prilika da dođe do pogotka vrednog prolaza u narednu rundu, odbrana APOEL-a ostala je pribrana do kraja susreta, izdržala sve nalete protivnika i ispunila zacrtani cilj.

Kiprani će zasigurno igrati grupnu fazu Lige Evrope, ako ne uspeju da izbore plasman u grupnu fazu Lige šampiona.