SL: Poraz Srba u drugom meču u Australiji

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Australije sa 3:2 u Melburnu u poslednjoj utakmici grupne faze elitne divizije Svetske lige.

Ostali sportovi 05.07.2015 | 12:00

Australijanci su do trijumfa došli sa 3:2, sa 25:22, 22:25, 13:25, 25:21, 15:12 po setovima i tako obezbedili opstanak u eliti.

Izabranike Nikole Grbića sada čeka finalni turnir elitnog takmičenja koji se igra od 15. do 19. jula u Rio de Žaneiru.

Srbija je poražena u poslednjoj utakmici u A grupi, u meču bez značaja za izabranike Nikole Grbića, ali su svi debitanti maksimalno iskoristili svoju šansu. Krsmanović, Luburić i Stoilović su pokazali da Grbić s pravom računa na njih.

Povela je Australija sa 1:0 u setovima, a Srbija zatim preokrenula rezultat i povela sa 2:1. U četvrtom setu se vodila ravnopravna borba, da bi domaćin uspeo da izjednači, a zatim u takođe neizvesnom petom setu, stigne do pobede.

Početak meča pripao je Srbiji, koja je vodila sa 9:5, ali je Australija uspela da se vrati u igru i u finišu, posle 18:16 za Srbiju, povede sa 20:18 i tu razliku zadrži do konačnih 25:22 i povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je slična priča, s tim što je Srbija posle 18:19, povela sa 21:18 i na kraju slavila sa 25:22 za izjednačenje na 1:1.

Treći set je doneo apsolutnu dominaciju Srbije, koja je vodila sa 11:5, pa 16:7, 22:10 i na kraju set dobila sa 25:13 i povela sa 2:1 u setovima.

Izjednačena borba se vodila i u četvrtom setu, u kome je Australija posle 16:14 povela sa 18:15 i kao u prvom setu čuvala prednost do konačnih 25:21 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Srbija je povela u petom setu sa 4:2, pa 6:4, ali su Australijanci izjednačili na 6:6, a zatim prvi put poveli sa 10:9. Vodila je Australija sa 13:10, a Srbija smanjila na 14:12, da bi domaćin relaizovao prvu meč loptu za 15:12 i trijumf od 3:2.