SL: Srbi slavili u dalekoj Australiji!

Srpski odbojkaši pobedili su Australiju sa 3:1 u Melburnu u prvoj utakmici poslednjeg vikenda Svetske lige.

Ostali sportovi 04.07.2015 | 14:20

Izabranici Nikole Grbića su protiv Australijanaca slavili sa 25:22, 25:21, 29:31 i 25:18, posle jednog sata i 47 minuta igre.

Naredna utakmica između Australije i Srbije igra se u nedelju, a naš tim je već prošlog vikenda izborio mesto na finalnom turniru, koji se igra u Rio de Žaneiru od 15. do 19. jula.

Sjajno su odigrali izabranici Nikole Grbića prvi meč sa Australijom i nošeni podrškom srpskih navijača savladali domaćina posle četiri seta. Meč je počela postava Brđović, Starović, Lisinac, Okolić, Nikola i Uroš Kovačević i libero Majstorović, a igrao je još Kostić. Srbija je bila dobra u bloku (9), ali i impresivna na servisu, čak 11 asova. Pokazali su seniori Srbije kvalitet i u izmenjenom sastavu, i sigurno će i u nedelju biti favorit protiv Australije.

Poveo je domaćin na početku meča sa 3:1, a Srbija napravila seriju 5:0 za prednost od 6:3. Održavala je Srbija prednost od tri poena do finiša, kada je posle 19:16, povela sa 21:16, a posle 24:21 iskoristila drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 1:0.

U drugom setu je Australija bila u prednosti. Vodili su domaći sa 6:2, a Srbija prvo smanjila na 6:4, zatim izjednačila na 7:7. Povela je Australija sa 10:8, a Srbija serijom 6:0 stigla do vođstva od 14:10. U finišu je Srbija rutinskom igrom zadržala prednost i iskoristila prvu set loptu za konačnih 25:21 i povela sa 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbija je vodila sa 4:3, a Australija preokrenula na 6:4. Usledio je period izjednačene igre, da bi na drugom tehinčkom tajm-autu bilo 16:13 za Australiju. Srbija je postepeno smanjivala razliku, da bi u finišu, posle 21:18 za domaćina uspela da izjednači, a posle vođstva domaćih 23:21, serijom 3:0 stigne do prve meč lopte. Nije je Srbija iskoristila, kao ni naredne četiri, ukupno pet, da bi potom Australija realizovala svoju drugu set loptu za 31:29 i smanjila na 2:1 u setovima.

Početak četvrtog seta nije obećavao ništa dobro, pošto je Australija povela sa 5:2. Odmah je uzvratila Srbija, smanjila na 5:4, a zatim povela sa 8:7, posle 8:5 za domaćina. Vodila je Srbija sa 13:10, pa 16:12, a Australija smanjila na 16:15. Sjajnom serijom od 5:0, Srbija je povela sa 21:15, pa 23:16, a set okončala sa 25:18, za trijumf od 3:1.