RG, 2. dan: Siguran Mari, prvi trijumf Ćorića i još...

Talentovani hrvatski teniser Borna Ćorić uspešno je započeo takmičenje na Rolan Garosu. Endi Mari potvrdio je i na startu Rolan Garosa da se nalazi u formi života kada je u pitanju šljaka. Američki derbi na startu Rolan Garosa između Sloun Stivens i Venus Vilijams pripao je mlađoj.

Tenis 26.05.2015 | 13:20

On je u prvom kolu pobedio Sema Kverija u četiri seta – 7:6, 6:3, 0:6, 6:3.

Ćorić je tako ostvario prvu pobedu u karijeri u glavnom žrebu Rolan Garosa, a u narednom kolu ga čeka veteran Tomi Robredo koji je takođe u četiri seta izbacio Andreja Golubjeva.

Veoma važan za ishod ovog meča bio je prvi set koji je Ćorić dobio tek sa 10:8 u taj-brejku prethodno spasavši dve set lopte. U drugom je bilo mnogo lakše, ali se Kveri vratio u trećem koji je dobio sa 6:0.

Ta nula je ipak bio taktički poztez Ćorića koji je snagu sačuvao za četvrti set i uspeo je da slavi.

Britanski teniser je u prvom kolu bez problema pobedio Fakunda Arguelja sa 6:3, 6:3, 6:1 za 104 minuta igre.

Mari, koji ove sezone nema poraz na šljaci uz dva osvojena turnira, nije imao nikakvih poteškoća protiv 23-godišnjeg Argentinca.

U sva tri seta je lako dolazio do prednosti, pa je s razlogom pred početak turnira stavljen za jednog od favorita za titulu.

Njegov naredni rival u Parizu biće bolji iz duela Souza – Pospišil.

Stivensova je savladala svoju stariju i mnogo trofejniju zemljakinju sa 2:0, po setovima 7:6, 6:1.

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a Sloun Stivens je ostala mirna u finišu prvog seta kada je i prelomila meč.

Venus je u taj-brejku imala vođstvo od 3:1, ali je Sloun preokrenula i dobila je taj deo sa 7:5. U drugom setu nije bilo dileme. Venus nije imala nijednu brejk šansu, pa nije ni mogla da se nada boljem rezultatu.

Stivensova će u narednom kolu igrati protiv Heder Votson.