Madrid: Mučenje Serene i lijepe Mare!

Nije bilo iznenađenja u osmini finala WTA turnira u Majamiju, ali su se glavne favoritkinje Serena Vilijams i Marija Šarapova namučile.

Tenis 06.05.2015 | 21:40

Prva nositeljka Vilijamsova je tek posle skoro tri sata borbe savladala Viktoriju Azarenku 7:6, 6:4, 7:6, nakon što je spasla tri meč lopte. Sledi joj duel sa Karlom Suares-Navaro.

Šarapova je posle dva i po sata igre slomila Karolinu Garsiju sa 6:4, 6:7, 6:0, te izborila duel sa Karolinom Voznijacki u četvrtfinalu. Dalje su prošle još Aleksandra Begu, Petra Kvitova i Lusi Šafarova.

Pravi derbi i triler odigrale su Vilijamsova i Azarenka. Posle tri seta, od toga dva su rešena u taj brejku, dalje je prošla Amerikanka.

Serena je u nekoliko navrata bila na ivici poraza. U taj brejku prvog seta, Azarenka je vodila 5:1 i prokockala je tu prednost, u trećem setu je pri rezultatu 6:5 servirala za meč, imala je tri vezane meč lopte, ali je napravila dve duple servis greške i usledila je surova kazna.

Šarapova je ekspresno dobila prvi set protiv Garsije i činilo se da će lagano obezbediti mesto među osam najboljih. Međutim, 21-godišnja španska teniserka je u naredna dva seta pružila veliki otpor i prilično namučila Šarapovu.