PL: Arsenal sigurno prošao kroz Hal!

Ekipa Arsenala ubedljivo je savladala Hal Siti 3:1 (3:0), na gostovanju u poslednjem meču 35. kola Premijer lige.

Fudbal 05.05.2015 | 11:20

"Tobdžije" su pogocima Aleksisa Sančesa i Arona Ramzija posle odbitaka u roku od pet minuta stekao da gola prednosti, da bi u nadokandi prvog poluvremena Čileanac dao još jedan pogodak.

U drugom poluvremenu Stiven Kvin je prvim golom u sezoni ublažio poraz nemoćnih "tigrova".

Arsenal se izjednačio sa Mančester Sitijem na deobi drugog mesta na tabeli, ali uz meč zaostatka. S druge strane, Hal ima samo bod više od Sanderlenda, koji ima meč manje u zoni ispadanja.

"Tobdžije" su bile nadmoćne u Halu, ali su do vođstva od 2:0 stigle uz mnogo sreće. Golman Stiv Harper je zaustavio prvi pokušaj gostiju preko Sančesa u 13. minutu sa ivice kaznenog prostora, ali je bio nemoćan sredinom poluvremena.

Prvo ga je Čileanac savladao iz slobodnog udarca u 28. minutu nakon što je lopta pogodila jednog igrača Hala i promenila smer, da bi samo pet minuta kasnije posle šuta Ramzija lopta takođe zakačila domaćeg igrača posle uklizavanja i praktično lobovala golmana Hala.

Gosti su "tigrove" dotukli u nadoknadi prvog poluvremena, Ramzi je pronašao Sančesa koji je iz neposredne blizini zakucao loptu u mrežu.

Hal je do počasnog pogotka stigao iz prve konkretne akcije na meču. Ahmed Elmohamadi je peti put u sezoni asistirao, a Kvin glavom postigao svoj prvenac.

U završnici meča Kasorla, Belerin i Vilšer su pretili golu Hala, ali je Harper uspeo ne primi četvrti gol.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje ekipu Svonsija, dok Hal igra sa otpisanim Burnlijem.