Crvena Zvezda u Gračanici...

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u prijateljskom susretu u Gračanici istoimeni tamošnji fudbalski klub sa 4:0.

Fudbal 05.05.2015 | 13:20

Utakmica humanitarnog karaktera, odigrana je pred nekoliko hiljada gledalaca u okviru akcije "Igrajmo za bebe na Kosovu". Novac od ulaznica namenjen je porodilištu KBC Priština u Gračanici.

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Nemanja Ivanović. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 3:0, pogotkom Nenada Gavrića. Konačan rezultat je u 50. minutu postavio Lazar Trifunčić.

Nenad Lalatović je na raspolaganju imao uglavnom omladince kojima se pridružilo nekoliko iskusnijih fudbalera.

Crvena zvezda je na ovaj susret došla u kombinovanom sastavu.

Pored strelaca na spisku su bili i Damir Kahriman, Mamadu Mbođ, Vladimir Jovović, Filip Manojlović, Dušan Živković, Marko Mijailović, Miloš Stojanović, Nenad Cvetković, Nikola Jovanović i Nemanja Tošić.

Utakmicu su počeli Manojlović, Mijailović, Mbod, M. Stojanović, Tošić, N. Cvetković, Tufegdžić, Živković, Gavrić, Jovović i Ivanović.

Stručni štab činili su Nenad Lalatović, Dragan Šarac, Srdjan Maksimović, Dejan Purić, Dejan Toševski, Dragan Milanović i Goran Negić, navodi se na sajtu FK Crvena Zvezda.

Bio je ovo prvi odlazak fudbalera Crvene zvezde na Kosovo posle devet godina.