POR: Sportingu se opet osmehuje LŠ!

Velikan iz Lisabona i sinoć je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, ovo mu je bila šesta pobeda u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica, uz to je ostvario i jedan remi.

Fudbal 28.04.2015 | 11:20

Fudbaleri Sportinga su poput kaznene ekspedicije završili gostovanje Moreirenseu u poslednjoj utakmici 30. kola portugalske Primeire. Lisabonski Lavovi su slavili sa 4:1 i praktično osigurali treće mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sledeće sezone.

Velikan iz Lisabona i večeras je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, ovo mu je bila šesta pobeda u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica, uz to je ostvario i jedan remi.

Gledaoci na stadionu u predgrađu Gimaraeša nisu uspeli ni pošteno da se smeste na svoja sedišta, a Sporting je već vodio sa 1:0. Pogodak je postigao Karlos Mane u drugom minutu, a domaćih igrali uzalud su negodovali zbog navodnog ofsajda strelca.

Sjajnu partiju večeras pružio je kolumbijski internacionalac Fredi Montero koji je postigao dva gola. Prvi u 34. minutu bio je veoma atraktivan pošto je Montero poentirao makazicama.

Isti igrač je pet minuta pre kraja utakmice bio spretan u kaznenom prostoru domaćina i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 4:1.

Pogodak za lisabonski klub dao je i japanski internacionalac Junija Tanaka u 36. minutu, dok je jedini strelac u skromnom timu Moreirensea bio Leandro minut pre kraja prvog poluvremena.