TUR: Bešiktaš ''u ponoć'' do pobjede i 1. mjesta!

Tosun u 96. minutu produžio šampionsku nadu Bešiktaša! Junak ne tako velike, koliko važne pobede Bešiktaša bio je 23-godišnji napada Cenk Tosun koji je u šestom minutu sudijske nadoknade, majstorskim trzajem glavom sa 14 metara lobovao golmana.

Fudbal 27.04.2015 | 21:40

Malo je nedostajalo da Bešiktaš doživi pravi nokaut u borbi za šampionsku titulu u Superligi Turske. Ipak, ekipa Slavena Bilića posle mnogo muke je na kraju kao domaćin u Ankari, jer joj se renovira stadion u Istanbulu, slavila sa 2:1 protiv Karabuka u utakmici 28. prvenstvenog kola i izjednačila se na tabeli sa liderom Galatasarajem.

Ovo je trofejnom istanbulskom klubu bila 19. prvenstvena pobeda i jasno je da će Bešiktašu i u nastavku turskog šampionata svaku utakmicu igrati kao da mu je biti ili ne biti.

Nije, doduše, ni Karabuk bio bez motiva na večerašnjoj utakmici. Naprotiv. Gosti se bore za opstanak, a bili su nadomak boda koji bi im prilično značio na tom putu.

Sve je počelo dobro za istanbulske crno-bele, pošto je u 25. minutu Atiba Hačinson atraktivnim udarcem glavom doneo prednost Bešiktašu i radost navijačima.

Igrao je vrlo korektno Bešiktaš do kraja prvog dela utakmice, ali nije uspeo još neki put da zatrese protivničku mrežu i praktično reši pitanje pobednika.

Nije mu pomoglo ni to što je u 42. minutu golman Karakuba Boj Vaterman dobio crveni karton jer je dirao loptu rukom van kaznenog prostora.

Suprotno svakoj logici, kako je vreme odmicalo, iako su imali rezultat i igrača više, fudbaleri Bešiktaša postajali su sve nervozniji i počeli su da prave greške.

Tako je u 58. minutu Karabuk izveo jedan opasan kontranapad, ali je Nečip Ujsal oborio napadača rivala i kao poslednji fudbaler ispred gola zaradio je crveni karton, a Bešiktašu zadao veliki problem.

Od toga momenta gostujuća ekipa se sasvim oslobodila i počela ozbiljnije da prati, pre svega iz prekida. Jedan takav, u 79. minutu, Musa Cagiran je pretvorio u gol posle kornera i dobrog udarca glavom.

To je šokiralo navijače Bešikataša koji su u neverici posmatrali šta se dešava na terenu, ali nisu mogli ni da slute da ih u samoj završnici čeka prava drama, ali ipak sa srećnim završetkom .