Primera: Realu goleada, Sevilja ispred Valensije!

Fudbaleri Malage i Deportiva iz La Korunje otvorili su nedeljni program 33. kola Primere remijem 1:1, u večernjem terminu Sevilja je pobedila Rajo Valjekano sa 2:0, da bi na kraju Real u goleadi pobedio Seltu sa 4:2 na gostovanju.

Fudbal 27.04.2015 | 08:00

Real je slavio iako je gubio od devetog minuta, a Selta je još jednom pokazala da je veoma nezgodan protivnik na domaćem terenu.

Posle ovog trijumfa ’Kraljevski klub’ prišao je ponovo na dva boda prvoplasiranoj Barseloni, dok je ekipa koju vodi Manuel Berizo ostala deveta sa 42 boda.

Fenomenalno prvo poluvreme najavljeno je već u devetom minutu kada je Nolito sjajno prošao po levoj strani i pogodio bliži ugao Kasiljasovog gola.

Ipak, samo 15 minuta kasnije Real je preokrenuo – prvo je Kros pogodio nebranjeni deo mreže posle prodora Ronalda i odbijene lopte, da bi u 24. minutu Čičarito Ernandes krunisao odličnu akciju sa Hamesom Rodrigesom na desnoj strani.

Domaći se nisu predavali, pa su vratili utakmicu u rezultatski egal pet minuta kasnije – Mina je pobegao odbrani gostiju i iz drugog puta ubacio loptu u mrežu posle odbitka od stative.

Madriđani su duel prelomili u 43. minutu, a ovoga puta i oni su imali mnogo sreće. Ronaldo je pronašao Hamesa koji je na ivici kaznenog prostora namestio loptu na levu nogu i gađao, ona je na putu do gola pogodila Fontasa i prevarila golmana Alvaresa.

U drugom delu igre nije bilo mnogo prilika – Isku je u 56. minut Alvares odbranio šut, ali je Ernandes svojim drugim golom 13 minuta kasnije otklonio sve nedoumice. Meksikanac je prihvatio sjajno dodavanje Serhija Ramosa iz odbrane i onda rutinski rešio situaciju 1 na 1.

Malaga je povela golom Nordina Amrabata na početku drugog poluvremena udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je bod timu iz Galicije doneo napadač Oriol Rijera glavom u 60. minutu posle prekida i centaršuta Pereza sa desnog krila.

Ekipa iz Andaluzije ni šesti meč u nizu nije uspela da zabeleži trijumf, zbog čega je znatno smanjila šanse da naredne sezone igra u Ligi Evrope, jer Viljareal ima šest bodova više.

Deportivo je remijem u Malagi pobegao iz opasne zone pošto sada ima jedan bod više od Almerije.

Sevilja je protiv Rajo Valjekana sve rešila u prvih 45 minuta, golovima Ibore i Karika, a u obe situacije, akcija je tekla po desnom boku, odakle su iskorišćeni pasovi Figeiraša i Suareza. Zahvaljujući tome, Sevilja sada ima bod više od Valensije u borbi za Ligu šampiona, s tim da "slepi miševi" tek treba da odigraju meč ovog kola, protiv Granade u ponedeljak.