Serija A: Šokirana Viola, Napoli ''oduvao'' Mihu!

Fudbaleri Verone savladali su Sasuolo u 32. kolu, ali je srpski internacionalac Boško Janković zbog povrede morao da napusti teren. Lacio nije iskoristio poraz Rome jer je samo uzeo bod protiv Kjeva (1:1), dok je Parma na svom terenu porazila Palermo, a Đenova je bila bolja od Ćezene 3:1. Fjorentina je u Firenci iznenadno doživela kiks pošto je položila oružje pred Kaljarijem 3:1. Za kraj kola, Napoli je sa 4:2 savladao Sampdoriju.

Fudbal 26.04.2015 | 23:00

Verona je golovima Luke Tonija u drugom poluvremenu rešila susret protiv Sasuola, ali utakmicu po dobrom sigurno neće pamtiti Boško Janković koji je već posle 14 minuta igre morao da bude zamenjen zbog povrede, a umesto njega je ušao Valoti. Još uvek nije poznato koliko će Janković morati da pauzira.

Lacio je sve imao u svojim rukama, mogao je da pobegne gradskom rivalu Romi i dodatno joj zagorča život, a tako je i krenuo, pošto je Miroslav Klose u 45. minutu zatresao mrežu Kjeva. Ipak, "leteći magarci" su 15 minuta pre kraja pokvarili slavlje i poravnali preko bivšeg talenta Milana Paloskija.

Parma nema para, a i gotovo sigurno ispada u Seriju B, ali zato ima srce, što je i pokazala protiv Palerma pošto je uzela sva tri boda na svom terenu pobedom protiv Palerma golom Noćerina u 22. minutu sa bele tačke.

Đenova je do 53. minuta rešila pitanje pobednika protiv Ćezene golovima Bertolaćija, Perotija i Pavoletija, dok je gostujuća ekipa postigla počasni pogodak, tačnije Karbonero. Ćezenin Ze Eduardo zaradio je crveni karton u drugom minutu nadoknade, ali to nije uticalo na poslednjih 60 sekundi igre.

Fjorentina nije imala kontrolu nad utakmicom protiv Kaljarija, jer je već u sedmom minutu primila gol koji je delo hrvatskog internacionalca Čopa koji se već u 59. minutu upisao po drugi put na utakmici. Đilardino je smanjio na 2:1 u 74. minutu, ali je Farijas u drugom minutu nadoknade potvrdio pobedu tima sa Sardanije.