PL: Evertonov čas fudbala Junajtedu!

Fudbaleri Evertona glatko su slavili u 34. kolu Premijer lige protiv Mančester junajteda sa 3:0, dok su "đavoli" povezali drugi poraz i tako sada imaju dve utakmice više i bod manje od trećeplasiranog Arsenala.

Fudbal 26.04.2015 | 18:00

Everton je demonstirao pravi engleski fudbal, sa mnogo duela i faulova, a defanzivci Junajteda jednostavno nisu imali odgovor na kurpulentnog Romelua Lukakua koji je razgrtao, odlagao lopte saigračima i pravio veliki prostor, što se najbolje videlo kod prvog gola.

Brza kontra "karamale" stigla je već u prvom minutu posle izgubljene lopte Junajteda, a akciju je započeo Mekarti koji je prosledio na desni bok za Kolmana, dok bek nije najbolje vratio pas, ali se je Mekarti natrčao posle odbitka, prošao između dva stuba odbrane i zatresao mrežu De Hee. Veliki učinak imao je i Lukaku koji je navukao dva igrača kretnjom na drugu stativu.

Lejton Bejns je u nekoliko navrata pokušavao da pronađe, nakon prekida, svoje defanzivce, ali uvek je lopta završavala iznad prečke, ali ne i u 35. minutu kada je iz kornera sa desne strane pronašao Džona Stounsa koji je gađao dijagonalu i pogodio je za 2:0.

Igrači Junajteda su bili u šoku, ali su pokušavali da spasu što se spasiti može. U nekoliko navrata imali su dobre prilike preko Blinda, Runija i Felainija, ali nisu bili precizni, tako da je stigla nova kazna u 74. minutu. Barkli je poslao dugu loptu, a čitava odbrana je stala pošto je pomislila da će Lukaku stići do nje pošto je bio u ofsajdu, ali je on pametno zastao i dopustio Kevinu Miralasu da je pokupi, a onda postavio konačan rezultat.