BL: Bajern već uzeo titulu!

Fudbaleri Bajerna gotovo izvesno su obezbedili titulu četiri kola pre kraja, trijumfom nad Hertom sa 1:0 u okviru 30. kola Bundeslige.

Fudbal 26.04.2015 | 10:40

75.000 navijača na “Alijanc areni” proslavilo je rekordnu, 25. titulu šampiona Nemačke sa izabranicima Pepa Gvardiole, a junak trijumfa nad berlinskim timom bio je Bastijan Švajnštajger.

Nemački reprezentativac je postigao jedini gol na utakmici u 80. minutu i tako Bajernu omogućio da poveća prednost u odnosu na Volfsburg na 15 bodova.

Tim iz grada Folskvagena tek u nedelju igra svoj meč 30. kola, ali posle trijumfa Bajerna nad Hertom nema ni matematičku šansu da pretekne minhenski klub. Čak i da Bajern doživi poraze na svim utakmicama do kraja sezone, a Volfsburg zabeleži pet trijumfa ne može da dođe do promena jer Bavarci imaju ubedljivo bolju gol razliku. Bajern je trenutno u plusu 64 gola, a Volfsburg 'samo' 32.

Herta je na “Alijanc areni” uspela dobro da namuči Bajern, ali je odlična odbrana Bavaraca sprečila iznenađenje. Minhenski tim je imao više opasnih napada, ali je tek deset minuta pre kraja susreta Bajern jedan uspeo da iskoristi. Mičel Vajser je tada sjajno uputio šut u šesnaesterac koji je Švajnštajger sjajno primio i poslao pravo u desni gornji ugao.

Slavlje Bavaraca tada je moglo da počne, a kada je sudija odsvirao kraj nastala je erupcija oduševljenja na “Alijanc areni”. Bajern je tako došao do treće titule zaredom, a 25. u istoriji, po čemu je neprikosnoven u nemačkom fudbalu.