BL: HSV bliži opstanku, Štutgart i Frajburg baš i ne!

Trka oko opstanka u Bundesligi ulazi u poslednju etapu, a posle većine odigranih utakmica u 30. kolu, situacija se dodatno zakomplikovala. Hamburg je ostvario jako važnu pobedu nad Augzburgom, dok su Štutgart i Frajburg podelili bodove.

Fudbal 25.04.2015 | 19:40

Hamburg naših Slobodana Rajkovića i Gojka Kačara napravio je najveće iznenađenje, pošto je na domaćem terenu savladao Augzburg, koji se bori za plasman u Ligu Evrope, sa 3:2.

Jedina ekipa koja nikada u istoriji nemačkog šampionata nije ispala iz lige brzo je povela sa 2:0, golovima Ivice Olića u 11. i Pjer Mihaela Lasoge u 19. minutu.

Uspeli su gosti međutim da se vrate u igru golom glavom Bobadilje u 25 minutu, a slobodan udarac iz koga je centrirao Verner skrivio je prekršajem Kačar.

Nastavio je Augzburg sa pritiskom i to je donelo rezultat u drugom poluvremenu, kada je spretnim driblingom Verner sam sebi stvorio stvorio dobru poziciju i poravnao na 2:2.

Ipak, tek što se krenulo sa centra Lasoga je svojim drugim pogotkom ponovo doneo prednost „dinosaurusina”, a taj rezultat ostao je do kraja utakmice. Oba naša igrača u redovima Hamburga odigrali su svih 90 minuta, a Kačar je dobio žuti karton.

U duelu srpskih reprezentativaca, Filipa Kostića i Stefana Mitrovića, Štutgart i Frajburg su odigrali 2:2. Domaćin je u tri minuta stigao do dva kola prednosti, pošto su od 24. do 27. gola Ginček i Harnik tresli mreže. Kod drugog gola istakao se Kostić odličnom asistencijom sa levog krila, a tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

Ipak, u drugih 45. minuta Frajburg je zaigrao znatno ofanzivnije, Mitrovića, koji je dobio žuti karton, kao i u prošlom kolu je zamenio Darida.

Proslavio se Nils Petersen, nekadašnji napadač Bajerna koji u Minhenu nije dobio adekvatnu priliku, sa dva gola. Prvi je postigao iz jedanaesterca, a bitan bod Frajburgu je doneo u 85. minutu.

Njemu je prethodio crveni karton Hloušeka, kao i izlazak iz igre Kostića, koga je zamenio Didavi.

Dortmund je iskoristio poraz Augzburga da se još više približi poziciji koja vodi u Ligu Evrope rutinskom pobedom nad Ajntrahtom iz Frankfurta sa 2:0.

Junak utakmice bio je Aubamejang, koji je prvo realizovao jedanaesterac u 24. minutu, pa potom i asistirao Kagavi za gol osam minuta kasnije.

U redovima „milionera” Neven Subotić i Miloš Jojić su ostali na klupi, dok su za poraženi tim nastupali od početka Aleksandar Ignjovski i Slobodan Medojević.