PL: Nula Liverpula, remi i Sautemptona!

Fudbaleri Sautemptona i Totenhema otvorili su 34. kolo Premijer lige remijem 2:2, dok je Liverpul zaradio samo bod posle nule sa VBA (0:0), a isti rezultat je bio na utakmici KPR i Vest Hema. Podela plena desila se i na susretu Stouka i Sanderlenda (1:1), a u gostima su slavili Lester, Hal i Svonsi.

Fudbal 25.04.2015 | 19:20

"Sveci" i "pevci" se bore za direktan plasman u Ligu Evrope, u koju vodi peto mesto, dok šesto donosi kartu za kvalifikacije, pošto im je Liga šampiona daleko i sve je ostalo isto usled podele bodova, što je naš reprezentativac Dušan Tadić posmatrao sa klupe, a Filip Đuričić nije bio u protokolu.

Sautempton je dva puta vodio, ali mu golovi Gracijana Pelea nisu bili dovoljni. Italijanski napadač je matirao Ljorisa najpre u 29. minutu posle greške i proklizavanja Rajana Mejsona, da bi novo vođstvo domaćinu doneo u 65. odličnim udarcem glavom na centaršut Šejna Longa sa desnog krila.

Za prvo izjednačenje pobrinuo se Erik Lamela u samom finišu takođe glavom na asistenciju Harija Kejna i pored blede partije gostujuće ekipe, a bod Totenhemu je obezbedio Naser Čadli dijagonalom iskosa sa desne strane u 70. minutu.

Liverpul nije uspeo da slavi protiv Vest Bromvič Albiona, iako je imao duplo više udaraca na gol od domaće ekipe. Najozbiljnije prilike imali su Dejan Lovren i Džrodan Ajb, ali to nije bilo dovoljno dobro da se savlada golman Mejhil.

Trener Brendan Rodžers odlučio se da na klupi ostavi srpskog reprezentativca Lazara Markovića koji nije imao priliku da uđe u igru.

Neverovatan napreda napravio je Lester koji je uspeo da poveže čak četiri pobede i tako izađe iz zone ispadanja. Poslednji podvig "lisica" desio se na gostovanju Barnliju gde su slavili sa 1:0.

Lester je imao mnogo sreće, jer je u 59. minutu skrivio jedanaesterac, ali Tejlor nije bio precizan, a onda je 30 sekundi posle toga Vardi pogodio mrežu i postigao jedini pogodak vredan tri boda.