Jokan na čelu Čempionšipa i na pragu PL sa Votfordom!

Votford, koji vodi Slaviša Jokanović, pobedio Birmingem 1:0 i zadržao velike šanse za plasman u Premijer ligu. Jokanovićev tim prvi i sa dve pobede ide u najviši rang.

Fudbal 19.04.2015 | 14:00

Au, kakva će to borba biti u poslednja dva kola Čempionšipa (druge engleske lige) za plasman u najjaču englesku ligu!

5. Derbi 76

Ono što nas najviše zanima jeste Votford, koji sa klupe predvodi Slaviša Jokanović.

Golom Krega Katkarta u 56. minutu Votford je zabeležio užasno važnu pobedu nad Birmingemom 1:0 i ima sjajnu šansu da u poslednja dva kola (gostuje Brajtonu, pa dočekuje Šefild venzdej) obezbedi jedno od dva mesta koje direktno vodi u Premijer ligu.

"Slav, vodi nas do trijumfa", bila je jedna od poruka navijača Votforda srpskom treneru Jokanoviću posredstvom Twittera pred meč sa Birmingemom.

"Slav", kako ga zovu, ispunio je želju navijačima Votforda, ali kako sam kaže, još ništa nije gotovo. Mada bi čuveni engleski pevač i muzičar Elton Džon, koji ima udela u vlasništvu Votforda, mogao polako da počne da hladi šampanjac, kao što je nedavno obećao.

Uzbudljivo je bilo na meču Burnmaut - Šefild venzdej. Gosti su od 39. minuta vodili 1:0, da bi domaćin golom u 69. minutu poravnao, a u 84. i preokrenuo. Međutim, utakmica je produžena za čak osam minuta, a u petom minutu sudijske nadoknade Šefild je iz penala izjednačio.

Ovaj rezultat potpuno je išao na ruku Votfordu, koji je preuzeo čelnu poziciju na tabeli Čempionšipa.